Зараз увага ринку прикута до стелі дрежборгу США, що загрожує дефолтом. По приблизним розрахункам гроші в казначействі закінчаться на початку червня. Переговори між демократами та республіканцями тривають, проте угоди так і не досягнуто. На минулому тижні Джо Байден намагався заспокоїти аудиторію, заявивши, що політики обов’язково досягнуть компромісу. Менше оптимізму у безпосередніх учасників переговорів, котрі не впевнені, що дефолту вдасться уникнути.
Облігації
Ці події впливають на ринки і першими під удар потрапили казначейські облігації, дохідність по яким зросла, а вартість знизилася. TLT ETF втратив за поточний місяць біля 5%, 3% з яких за останній тиждень. І чим менше грошей на рахунках казначейства, тим жвавішим буде падіння. Боргові цінні папери зараз в зоні ризику.
Ведмеже поглинання на графіках TLT з’явилося ще в лютому, тож зараз бачимо його закономірне відпрацювання. Поки, що нічого загрозливого, підтримка розташована в районі 99,00. Похід нижче, небезпечний продовженням глобального нисхідного тренду і подоланням минулорічних мінімумів. В тім ймовірність падіння TLT нижче 99 доволі низька, завдяки слідуючим факторам:
- Схоже, що ФРС досягла стелі підняття ключової відсоткової ставки;
- Поточна дохідність облігацій США робить їх привабливим інвестиційним інструментом;
- Проблеми в банківській сфері змушують регулятора проявити обачність.
Долар
Паралельно падінню вартості держоблігацій зміцнюється долар. На протязі травня DXY (індекс долара США) зріс на 1,5%. Технічно фундамент для зростання долара був закладений ще в лютому, коли на місячному графіку цього інструменту з’явилося бичаче поглинання. В тім у квітні здавалося, що ведмеді нівелювали цей паттерн, досягнувши лютневих мінімумів. Проте в травні попит на долар зріс і ми знову бачимо бичаче поглинання на місячному таймфреймі. Разом з бичачим поглинанням лютого вся структура виглядає як подвійне дно. Відпрацювання такої формації передбачає ріст в область 109-111.
Сировина
Зростання вартості долара мало негативний вплив на вартість сировини. Золото в травні майже досягло рекордних максимумів, після чого різко знизилося в ціні. Зараз на місячному графіку цього дорогоцінного металу можемо спостерігати ведмежий паттерн – падаюча зірка. До закриття місяця трохи більше тижня, тож ситуація може змінитися. Але якщо тиск продовжиться, то ми можемо очікувати падіння цін на золото до 1800 доларів за тройську унцію.
Біткоїн
В 2022 році перша криптовалюта мала високі показники кореляції з фондовими індексами NASDAQ 100 та S&P 500. З початком нового року ситуація кардинально змінилася, активи почали рухатися асинхронно, натомість кореляція між біткоїном та золотом зросла і коливається в межах 60-70%. На основі цього логічним буде висновок про подальше зниження котирувань біткоїн паралельно золоту у випадку зміцнення позицій долара. Розміри падіння можуть бути значними, оскільки біткоїн знижується значно інтенсивніше за дорогоцінний метал (13,3% проти 4,3% втрат від цьогорічних максимумів). Не можна виключати ймовірність падіння котирувань біткоїн нижче минулорічних мінімумів.
З іншого боку дефолт США може перевернути все догори дригом і спровокувати шалений попит на золото та біткоїн нівелювавши ведмежий сценарій. Фондові індекси в такому випадку зазнають нищівних втрат. Згідно деяких розрахунків ринок акцій може втратити до 50%.
Чи допустять політики дефолт в США? Навряд! Тож ведмежий сценарій по золоту та біткоїн на поточний момент в пріоритеті, але за умови зростання індекса долара.
Регулятори Сполучених Штатів зацікавлені в сильному доларі, оскільки він допомагає боротися з інфляцією.
Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.