Інвестиційний портфель криптовалют

Інвестиційний портфель криптовалют від Академії Інвестицій вже восьмий місяць в роботі. Результат вкладень в цифрові активи можна вважати задовільним, а якщо порівняти з традиційними інвестиційними інструментами (акції, облігації, нерухомість…), то він фантастичний. В даному матеріалі детально проаналізуємо стан інвестиційного портфелю, розглянемо його структуру та найбільш перспективні активи, а також оцінимо потенційні можливості для максимізації прибутку та диверсифікації.

інвестиційний портфель криптовалют

Портфель фундаментальних блокчейнів

По фундаментальній частці портфелю плаваючий прибуток коливається в області +200%. За час утримання активів чистий прибуток досяг $533 (інвестовано $270).

Інвестиційний портфель. Фундаментальні криптопроєкти в портфелі
Стан інвестиційного портфелю криптовалют – фундаментальні блокчейни. Джерело: Академія Інвестицій

Найкращим серед базових криптоактивів був – SOL (Solana), який додав ~450%. Інвестовані $47 в цей токен перетворилися на $248 і це за термін у 8 місяців. Найгірший результат за Polkadot (DOT) – приріст 112%.

Інвестиційні результати по кожному активу – фундаментальні блокчейни. Джерело: Академія Інвестицій

Завдяки грамотному розподілу капіталовкладень та диверсифікації прибуток від фундаментальних блокчейнів перевершив приріст першої криптовалюти за цей же період на ~80%.

Оскільки бичачий ринок в криптовалюті тільки розпочинається ми продовжили наповнювати наш портфель тим паче орієнтовно половина зарезервованих коштів залишилася в стейблкоїнах.

Додаємо інновації в портфель

У фундаментальну частку криптопортфелю ми додали 2 нових проєкти:

  • Celestia (TIA)
  • Injective Protocol (INJ)

Це принципово нові протоколи.

Injective запущений ще в 2020 році, але справжню популярність він отримав коли на ринку криптовалют панувала депресія після серії гучних банкрутств. Вся справа в тому, що цей блокчейн першого рівня призначений для фінансів. Він забезпечує роботу додатків DeFi наступного покоління, включаючи децентралізовані спотові біржі та біржі деривативів, ринки прогнозів, протоколи кредитування… Цікава особливість цього протоколу полягає в тому, що його механізм роботи забезпечує зростання вартості нативного токену (INJ) – 60% всіх комісій, отриманих від dApps, потрапляють на аукціон викупу та спалювання в мережі, щоб зберегти дефляційний характер, 40% що залишилися спрямовуються на заохочення нових розробників які в подальшому сприяють зростанню попиту.

Володіння монетами INJ приносить додатковий пасивний дохід за рахунок стейкінгу. На платформі проєкту стейкінг принесе власнику цифрового активу 15,33% річних, на централізованих біржах ця цифра може сягнути 20%.

стейкінг INJ
Стейкінг INJ. Джерело: injective.com

Засновником протоколу Injective є Ерік Чен, криптографічний дослідник та трейдер. Технічний директор – Альберт Чон, бакалавр та магістр інформатики Стенфордського університету.

Вартує відвідати офіційний сайт Injective (підтримує українську мову, що не так часто зустрічається на міжнародних платформах), особливо тим хто шукає можливості для запуску власного стартапу. Арсенал цього блокчейну надзвичайно широкі.

Інший актив, що було куплено до фундаментальної частки нашого інвестиційного портфелю криптовалют – Celestia (TIA). Зовсім молодий блокчейн, його нативний токен став доступний для покупки в кінці жовтня 2023 року. З тих пір його вартість практично невпинно зростала показуючи приріст ~700% на поточний момент (за 4 місяці).

Графік зміни вартості TIA. Джерело: coinmarketcap

Унікальність Celestia полягає в тому, що це перша модульна блокчейн-мережа, яка дозволяє будь-кому легко розгорнути власний блокчейн з мінімальними затратами. Celestia масштабується, переосмислюючи архітектуру блокчейну з нуля. Це мінімальний блокчейн, який відокремлює виконання від консенсусу, вводячи новий примітив, вибірку доступності даних.

Незважаючи на свою відносно коротку історію функціонування TIA вже серед активів в які інвестує відома компанія з управління цифровими активами Grayscale Investments. Нещодавно фірма презентувала фонд GDIF — Grayscale Dynamic Income Fund. Акції цього фонду репрезентують застейкані токени APT, TIA, ETH, ATOM, NEAR, OSMO, DOT, SEI та SOL. Власники цих акцій щокварталу отримуватимуть прибуток зі стейкінгу відповідних цифрових активів в фіаті.

Алгоритм роботи цього фонду представлено на блок-схемі нижче

Зараз фундаментальна частка нашого криптопортфелю має такий вигляд

Стан фундаментальної частки криптопортфелю
Інвестиційний портфель криптовалют – фундаментальні блокчейни. Джерело: Академія Інвестицій

120,38 USDT залишаємо в резерві на випадок корекції з метою усереднення позицій.

Growth портфель

Швидкозростаючі криптовалюти на які ми покладали великі надії (запланований розмір інвестицій в три рази більший ніж в активи фундаментальних блокчейнів) наразі не виправдовують очікувань. Ця частка криптопортфелю за 8 місяців зросла на 173%, випередивши біткоїн всього на 38%.

Стан інвестиційного портфелю криптовалют – швидкозростаючі активи. Джерело: Академія Інвестицій

Альтсезон ще не відбувався, в результаті маємо відставання від фундаментальних блокчейнів.

Найкращим активом у цій частці портфелю є STX додавши з моменту покупки 445%, найгірший результат за KEY з приростом в 79%.

Розгорнуті результати інвестицій в швидкозростаючі криптовалюти представлено на скріні нижче

growth assets

Заробити на оновленні Ethereum

На 13 березня заплановано активацію хардфорка Dencun в основній мережі Ethereum. Однією з головних складових цього оновлення є EIP-4844. Воно включає опцію Proto-Danksharding, призначену для масштабування мережі шляхом створення нового типу транзакцій великих масивів двійкових даних (BLOB). Очікується, що це приблизно в 10 разів зменшить розмір комісій для L2-рішень на базі технології Rollups. На це ми і робимо ставку, оскільки зменшення вартості роботи покращить рентабельність та приверне увагу інвесторів.

До L2 рішень на базі Ethereum відносяться:

  • MATIC
  • IMX
  • OP
  • ARB
  • STRK

З цього пулу активів ми обрали MATIC котрий вважаємо суттєво недооціненим та STRK котрий зовсім недавно з’явився на ринку і ключовою перевагою якого є необмежений масштаб обчислень для dApp.

Паралельно купили NEAR, хоча в цілому він в певній мірі відноситься до фундаментальних блокчейнів зі своєю мережею та механізмом роботи. Він значно відстає від загальної маси у плані зростання вартості тож очікуємо його стрімкого зростання найближчим часом.

Зараз наш Growth портфель криптовалют виглядає так

Growth портфель криптовалют

З інвестованих $1022 за вісім місяців вдалося заробити $1365 (нереалізований прибуток).

В резерві для Growth портфелю криптовалют залишилося $477,91. Додаткові покупки наразі не заплановано, залишок коштів буде використано для усереднення.

Попередні кроки створення інвестиційного портфелю криптовалют за посиланнями:

Далі буде…

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар