Спотові ETF змінили ринок криптовалюти

За всю історію існування блокчейну біткоїн відбулося вже три халвінги і кожного разу перша криптовалюта вела себе однаково. Зараз дещо змінилося і чинником  впливу є спотові ETF які нещодавно були схвалені. Що змінилося та як вплинуло на біткоїн та ринок криптовалюти в цілому читайте в нашому матеріалі.

Спотові ETF

Халвінг та його вплив на ринок криптовалюти

Напередодні халвінга біткоїн, інтерес інвесторів до криптовалют, зростає. Логіка тут проста – зменшення винагороди за добутий блок в мережі наполовину, призводить до дефіциту та зростання вартості нативної монети (BTC). Охочих заробити вдосталь, тож маємо приплив покупців і як наслідок очікуване підвищення котирувань.

Традиційна поведінка біткоїн напередодні та після халвінгу складаєтся з трьох етапів:

  • перший етап – вартість BTC зростає в очікуванні зменшення винагороди майнерам;
  • другий етап – розпродаж з наближення до халвінгу або вже після того як халвінг відбувся;
  • третій етап – ралі внаслідок якого вартість біткоїн підвищується до нових історичних максимумів.

В цілому така поведінка має багато спільного зі сценарієм «Купив на чутках, продав на фактах» з однією різницею – халвінг запрограмована подія і про неї всі знають.

Перший етап починається тоді, коли закінчується криптозима. Остання криптозима закінчилася в листопаді 2022 року і саме зараз ми знаходимося на першому етапі розвитку висхідного імпульсу біткоїн. Цей етап триває вже більше року і ми наближаємося до його закінчення. Згідно історичних даних він вже мав закінчитися – кожного разу після криптозими біткоїн повертав ~61,8% втрат, після чого йшов на корекцію. Приклад представлено на графіку нижче.

Спотові ETF. Відновлення біткоїн після криптозими
Місячний графік BTC/USD в період між другим та третім халвінгом. Джерело: Bitstamp

Так було і після першого халвінгу. Але зараз ситуація змінилася.

Вплив спотових ETF

Біткоїн наближаться до 78,6% відновлення після криптозими. На ринок криптовалти зайшов новий, більш консервативний гравець котрий за купівельною спроможністю в рази «більший» тих, котрі давно в галузі. Цей гравець потрапляє на ринок через спотові ETF біткоїн, він боявся криптобірж (не безпідставно), але коли з’явилися традиційні інструменти він охоче інвестує в новий актив.

Загалом за цей час новими інвестиційними інструментами залучено $5,14 млрд з врахуванням відтоку з GBTC в розмірі $7,34 млрд. Станом на зараз спотові ETF додають до ринкової капіталізації біткоїн $37,13 млрд.

Капіталізація спотових ETF
Капіталізація спотових біткоїн ETF. Джерело: SoSo Value

Хоча з моменту схвалення вже пройшло більше місяця інтерес до спотових ETF не стихає. Загальні чисті потоки навіть сьогодні перевищують півмільярда доларів на добу.

Чисті потоки в спотові ETF
Графік притоку коштів в спотові ETF біткоїн. Джерело: etf.com

Ці потоки капіталу створюють додаткову підтримку біткоїн та змінюють його поведінку.

Зміни в поведінці біткоїн

Перша, ключова зміна в поведінці біткоїн – стійкість. Новий капітал у значних об’ємах дозволяє першій криптовалюті продовжувати висхідний рух, навіть тоді коли більшість індикаторів вказують на перекупленість.

Осцилятор RSI вже довгий час знаходиться в зоні перекупленості як на денному так і на тижневому графіках. Ріст біткоїн припинився, але корекція практично відсутня.

RSI в зоні перекупленості на тижневому графіку пари BTC/USDT. Джерело: Binance

Індекс страху та жадібності вже тривалий час знаходиться в області надзвичайно жадібності (значення 76 на момент написання матеріалу). Проте знову ж таки корекція не спостерігається.

Ринок криптовалюти. Покази індексу страху та жадібності

Друга зміна в поведінці біткоїн це спроможність піднятися вище. Відсутність глибокої корекції дозволить першій криптовалюті досягати вищих висот. Зараз бики націлені на відмітку в $60000 за монету, а це навіть більше ніж 78,6% відновлення після криптозими.

Ринок криптовалти. Відновлення біткоїн
BTC/USDT – перспективи відновлення після криптозими. Джерело: Binance

Розвантаження рано чи пізно відбудеться (корекція), але воно не буде настільки глибоким як раніше.

Станом на зараз вже більше 90% власників першої криптовалюти мають нереалізований прибуток, проте фіксувати його вони не поспішають. Згідно даних Glassnode біткоїн баланс біржі Coinbase знизився до рівнів 2015 року. Подібна ситуація спостерігається і на інших площадках.

Зміна біткоїн-балансу Coinbase. Джерело: glassnode

Це є свідченням того, що гравці не мають наміру найближчим часом його продавати. Звідси приходимо до висновку, що навіть якщо розпочнеться фіксація прибутку падіння буде менших розмірів ніж зазвичай. Більше того в далекій перспективі завдяки спотовим ETF та капіталу який вони концентрують вартість біткоїн з великою ймовірністю більше ніколи не впаде на ~80% від історичних максимумів, як це відбувалося в попередні криптозими.

Перспективи

Давайте припустимо, що в поточному імпульсі вартість біткоїн зросте до $60000 і розпочнеться фіксація прибутку (такий сценарій вважають найбільш ймовірним експерти Академії Інвестицій). Зазвичай корекція імпульсу після криптозими при наближенні до халвінгу або настанні сягає 50%. (виняток 2020 рік, коли реакція на закриття кордонів внаслідок пандемії призвела до розпродажу та падіння котирувань на більше ніж 90%).

Корекція біткоїн напередодні халвінгу. Джерело: Академія Інвестицій

Проте зараз у нас є підтримуючий фактор – спотові ETF, а отже глибина падіння буде меншою. Якщо відштовхуватися від припущення про досягнення $60 тис. за один біткоїн в поточному імпульсі, то скоріш за все ми побачимо падіння не нижче $37740.

Можливі рівні корекції біткоїн. Джерело: Академія Інвестицій

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар