Ethereum має похмурі перспективи

Потенційна дата запуску першого фьючерсного ETF на Ethereum 11 жовтня 2023 року. Здавалось би ця подія повинна підігрівати інтерес до активу, проте графіки говорять про зовсім протилежні настрої.

Ethereum похмурі перспективи

В 2023 році, серпень має всі шанси стати найгіршим місяцем для криптовалют. Біткоїн на момент публікації втратив 12,29%, Ethereum біля 10%, XRP – 24,6%. Середньоарифметичне падіння 100 найбільших за капіталізацією криптопроєктів складає 12%. Це найбільше падіння з листопада минулого року.

Перспектива вищих відсоткових ставок негативно відображається на вартості ризикових активів до яких відносять криптовалюти. Схоже, що літнє затишшя закінчилося, і ринок трохи нервує після деяких дуже різких рухів минулого тижня на тлі низької ліквідності. У той же час ажіотаж, який передував першим ф’ючерсним ETF на біткоїн у США в 2021 році , відсутній , що викликає певні сумніви щодо того, чи подібні інструменти для Ethereum викличуть тривале зростання монети.

Спекулянти роблять короткострокові ставки на помірне падіння ETH на основі розвитку макроекономічної ситуації, але інші, довгострокові гравці планують отримати прибуток від очікуваних схвалень перших біржових фондів США, які інвестують у ф’ючерси на Ethereum.

Похмура перспектива

Ethereum виділяється з когорти серпневих невдах появою сильного ведмежого паттерну  – голова та плечі. На поточний момент рівень шиї вже пробито. Згідно напрацювань падіння активу після появи цього ведмежого графічного сигналу досягає висоти паттерну. В поточній ситуації котирування ETH ймовірно впадуть до $1100 за монету.

Голова та плечі на графіках Ethereum. Джерело: Tradingview

Не має гарантій, що на цьому падіння завершиться. Весь ріст, другої за капіталізацією криптовалюти, в 2022-2023 роках має зигзагоподібну структуру (див. графік нижче), що характерно для корекції, а не початку нового висхідного тренду.

зигзаг на графіках Ethereum
Структура зростання котирувань Ethereum в 2022-2023 роках. Джерело: Tradingview

Підливають палива в вогонь показники полос Болінджера, котрі на тижневому графіку звузилися до мінімальних значень з 2018 року. Їхні звуження передбачають високу волатильність, а те, що ETH пробиває нижню границю збільшує ймовірність значних рухів у низхідному напрямку.

Індикатор полоси Болінджера на тижневому графіку Ethereum. Джерело: Tradingview

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар