Опціони BTC та їх вплив на вартість базового активу. Прогноз

options btc

Ринки криптодеривативів набирають все більшої популярності. З ростом популярності їхній вплив на вартість базових активів зростає. В цьому матеріалі ми дослідимо вплив опціонів на вартість BTC і як за допомогою цих похідних інструментів можна спрогнозувати зміну ціни.

Вплив опціонів BTC на вартість базового активу

Якщо ми поглянемо на графік зміни вартості біткоїн, то можемо відмітити певну закономірність зростання волатильності кожного разу коли настає дата експірації опціонів (див. графік нижче). В минулому місяці 23 та 30 червня сплеск був значущим, в липні суттєві коливання виникли 14 числа. Кожна з цих дат співпадає з датою експірації опціонів на біткоїн. Хоча причинно-наслідковий зв’язок встановити неможливо, масштаби цих коливань цін вимагають надзвичайної обережності від інвесторів.

4-ох годинний графік BTC/USDT з відміченими датами експірації опціонів. Джерело: Tradingview

Як це взагалі працює?

Час експірації – 11:00 за київським часом, дати встановлюються біржою.

Припустимо на момент експірації опціонів вартість біткоїн $30 тис. Всі CALL опціони (право купити по наперед вказаній ціні) з цією датою експірації в яких страйк нижче ринкової ціни ($30 тис.<) будуть виконані, тобто на ці кошти буде придбано BTC. Опціони call в яких страйк вище ринкової вартості BTC не будуть виконуватися.

Виконання опціонів call має позитивний вплив на вартість базового активу.

PUT опціони (право продати по наперед вказаній ціні) в свою чергу будуть виконуватися ті, в яких страйк вище ринкової вартості (>$30 тис.).  Опціони PUT зі страйком нижче ринкової ціни будуть знищені (не має змісту їх реалізовувати оскільки ринкова вартість вища).

Виконання PUT опціонів має негативний вплив на вартість базового активу.

Знаючи кількість опціонів обидвох видів можемо спрогнозувати ринкові коливання.

Прогноз вартості BTC на основі кількості опціонних контрактів

Однієї з найбільших криптовалютних бірж по торгівлі криптодеривативами є Deribit. На платформі цієї торгівельної площадки можна дізнатися розширену інформацію по кількості контрактів, об’ємів торгів, відкритого інтересу та ще купа різної статистики.

Згідно даних Deribit в найближчі три дні нас очікують значні об’єми експірації опціонних контрактів.

Завтра, 27 липня, якщо ціна BTC буде в районі $29250 буде виконано опціонів на суму біля $6 мільйонів доларів. загалом відкритий інтерес до цих контрактів не значний, тож навряд чи ми будемо спостерігати значні ринкові коливання. Проте вартує зауважити, що переважають Call опціони, тож їх виконання має справити позитивний ефект на вартість біткоїн.

Відкритий інтерес до опціонів BTC
Відкритий інтерес до опціонів на BTC зі страйком 27.07.2023. Джерело: Deribit

Найбільшим попитом серед опціонних трейдерів користувалися контракти з датою експірації на 28 липня (більше 70 тисяч контрактів). Для них найболючіша цінова відмітка – $29 тис. Якщо в п’ятницю вартість BTC буде в районі цих значень, то буде виконано опціонів на суму більше 120 млн. доларів. Більша частина з яких, це опціони PUT, що неодмінно має негативно позначитися на вартості біткоїн.

Відкритий інтерес до опціонів на BTC зі страйком 28.07.2023. Джерело: Deribit

29 липня об’єми надзвичайно низькі тож навряд чи виконання цих опціонів буде мати суттєвий вплив на вартість біткоїн.

Відкритий інтерес до опціонів BTC 29.07.2023
Відкритий інтерес до опціонів на BTC зі страйком 29.07.2023. Джерело: Deribit

Тож уважно слідкуємо за ціновими коливаннями біткоїн 28 липня. Згідно інформації щодо відкритого інтересу до опціонів, нам слід очікувати падіння вартості BTC.

Погіршення регуляторного середовища

Ми вже знаємо, що виконання опціонів 28 липня ймовірно призведе до падіння вартості першої криптовалюти. Але крім очевидних ринкових позицій зараз відбуваються регуляторні зміни які тимчасово підсилюють цей негативний вплив:

  • 19 липня глобальна біржа цінних паперів Nasdaq призупинила запуск свого рішення зберігача криптовалюти через відсутність нормативної ясності в Сполучених Штатах Америки. Цю зміну планів виправдав генеральний директор Nasdaq Адена Фрідман.
  • 14 липня криптовалютна біржа Coinbase оголосила про призупинення своїх послуг стейкинга для клієнтів у Каліфорнії, Нью-Джерсі, Південній Кароліні та Вісконсіні. Це рішення було прийнято після позову SEC від 6 червня 2023 року, який звинуватив біржу в тому, що вона працює як незареєстрований брокер з 2019 року.

Отже уважно спостерігаємо за ринком 28.07.2023 і робимо висновки, наскільки дієвим є аналіз відкритого інтересу до опціонів на BTC та чи є зміст роботи на його основі прогноз.

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар