Криптокалендар на травень 2023 року. Аналіз поточної ситуації на крипторинку

Травень 2023 року скупий на події у світі крипти в тім це не означає, що волатильність буде пригніченою. Є декілька подій які потенційно можуть принести хороші доходи:

  • 2 травня буде запущено новий сервіс Coinlist. Компанія обіцяє об’єднати розробників та ранніх користувачів при цьому очікується вдосконалення фільтра фальшивих компаній. Не виключено отримання винагород користувачами платформи.
Coinlist новий сервіс
  • 3 травня очікується запуск основної мережі Sui Network (SUI).

Що таке SUI? Це високопродуктивний блокчейн першого рівня від компанії Mysten Labs. Sui працює за алгоритмом Proof-of-Stake з можливістю стейкінгу та делегування. Розробники позиціонують Sui як мережу загального призначення з високою пропускною здатністю, швидкими та дешевими транзакціями та зручним інтерфейсом для Web3. Якщо в інших блокчейнах базовою одиницею зберігання є обліковий запис, то в Sui це об’єкти, які створюються та управляються смарт-контрактами. Об’єктом може бути будь-який тип активу, і кожен з них має унікальний ідентифікатор, власник, а також властивість бути зміненим або незмінним. Цей блокчейн містить причинно-наслідкову історію кожного об’єкта з часу його виникнення. Якщо історії об’єктів не перетинаються, то транзакції з ними можуть бути оброблені в будь-якому порядку або паралельно. Завдяки цій особливості Sui може обробляти групи транзакцій паралельно, але без ризику виникнення подвійної витрати. За рахунок цієї особливості досягається горизонтальне масштабування пропускної спроможності мережі, а її загальна продуктивність залежить лише від кількості вузлів, що обробляють транзакції. У тестових умовах блокчейн Sui показав швидкість понад 120 000 транзакцій за секунду при середньому часі затримки близько 2 секунд.

SUI запуск основної мережі

Ключова особливість проєкту яка потенційно може принести хороші доходи – способи застосування нативного токену, їх п’ять:

  1. ставка валідаторів;
  2. делегування валідаторам через стейкінг;
  3. оплата комісії за транзакції;
  4. засіб обміну, розрахунків та накопичення в екосистемі проєкту;
  5. участь в управлінні блокчейном Sui через ончейн-голосування.

Широка сфера застосування ймовірно сформує високий попит на токен SUI і як наслідок до значного зростання вартості.

На початкових етапах проєкт залучив більше $300 млн. інвестицій від відомих венчурних інвесторів і отримав оцінку в $2 млрд.

Binance вже запустила фарм SUI за допомогою стейкінга BNB і TUSD. На момент написання метаріалу APY не вказано.

  • 3 травня рішення ФРС по основній відсотковій ставці. Ця подія впливає на всі ринки без виключення. Гравці майже впевнені, що ставку буде піднято на 0,25%, до 5,25% і ймовірно значних коливань вона не викличе. Увага буде прикута до прес-конференції, наскільки ФРС залишиться віддана жорсткій політиці. Натяки на слабкість можуть спровокувати суттєвий ріст котирувань фондових індексів та криптовалют.
  • 10 травня відбудеться запуск нового спортивного блокчейну Chiliz (CHZ). CC2 працюватиме на основі механізму консенсусу Proof of Stake Authority (PoSA). Централізовану структуру управління з створення пропозицій яка обмежена командою Chiliz буде делеговано та виконуватиметься власниками вузлів.
chiliz блокчейн
  • 15 травня запуск нової версії токена GALA, GALA V Стара версія одночасно втратить підтримку. Токени будуть замінені у співвідношенні 1:1. Новий токен має кращий механізм запису, безпеки та краще адаптований до майбутніх оновлень.
  • 16 травня буде проведено ребрендинг MultiversX (EGLD). Maiar Launchpad стане xLaunchpad
  • 22 травня святкуємо біткоїн піца день.

Аналіз поточної ситуації на крипторинку. Прогноз

Аналізуючи місячний графік біткоїн, бачимо, що в квітні об’єми торгів суттєво знизилися і відобразилися на розмірах коливань першої криптовалюти. В березні ціни на bitcoin змінювалися від $19 до $29 тисяч (діапазон майже $10 тисяч), в квітні цей діапазон скоротився до $4 тисяч ($27-31 тисяча). Проте квітневі події показали, що є потужність для значних рухів. 26 квітня фейкова новина про те, що гаманці контрольовані урядом США перемістили цифрові активи призвела до ~10% падіння котирувань першої криптовалюти на протязі двох годин.

Ці ризики високі оскільки ліквідність залишається низькою.

Ліквідність біткоїн
Ліквідність біткоїн. Джерело: Coinmarketcap

Квітень перша криптовалюта закриває невеликою бичачою свічкою, ведмежі паттерни відсутні. Аналіз фьючерса BTC показує, що покупці націлені на відмітку в $35 тис. де розташований ціновий розрив (Геп) сформований в травні минулого року.

Є певна небезпека від ведмежого поглинання, що утворилося на минулому тижні (тижневий графік), але значний ріст на цьому тижні може говорити про його хибність.

Низька ліквідність підживлює ризики можливого різкого падіння і якщо це станеться, то наймовірніше ми побачимо котирування біткоїн на відмітці в $26 тисяч. Проте в цілому рух залишається висхідним в напрямку 35 000 доларів за коїн.

Фьючерс біткоїн. Тижневий графік

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар