За яких умов можливе падіння біткоїн

На протязі двох місяців ми спостерігаємо діапазонну зміну вартості біткоїн. Здебільшого така ринкова ситуація вважається накопиченням перед подальшим зростанням. Ймовірно так воно і є, але крім накопичення ми бачимо передумови можливого падіння першої криптовалюти.

Можливе падіння біткоїн

Технічний паттерн як передумова падіння біткоїн

Не потрібно бути гуру технічного аналізу, щоб помітити на графіках BTC формування кінцевого трикутника (див. графік нижче). Із самої назви технічного паттерна стає зрозуміло, що поява його на графіку означає кінець попередньої тенденції.

кінцевий трикутник по біткоїн
Формування на графіку біткоїн кінцевого трикутника. Джерело: Tradingview

Поки, що ми не можемо бути впевненими у тому, що це дійсно кінцевий трикутник – потрібен ще один контакт з нижньою границею трикутника (виділено еліпсом на графіку). Орієнтовно біткоїн має показати падіння в район $28000 і відбитися. Якщо це станеться, то далі буде завершальний імпульс вверх в область $32000.

Що підтвердить прогноз кінцевого імпульсу

Станом на момент публікації домінація біткоїн складає 50,47%, тобто більше 50% капіталізації криптовалютного ринку приходяться на біткоїн. Коли перша криптовалюта досягає апогею росту, відбувається падіння домінації та альтсезон. Наразі таке явище відсутнє, що обіцяє нам подальше зростання котирувань. Але якщо після відбиття від нижньої границі кінцевого трикутника ріст біткоїн буде супроводжуватися падінням домінації і стрімким зростанням котирувань альтернативних токенів, то це буде ознакою завершення висхідного імпульсу біткоїн, який бере свій початок в січні 2023 року.

Графік зміни домінації біткоїн. Джерело: Tradingview

До того часу домінація біткоїн може досягти 57%, але це не є обов’язковою умовою.

Дилема прогнозу розмаху падіння

Весь імпульс, який сформувала перша криптовалюта з початку 2023 року має доволі складну структуру. З одного боку виглядає як справжній імпульс котрий покладе початок довготривалому зростанню біткоїн.

Позитивний сценарій розвитку подій по біткоїн – прогноз. Джерело: Tradingview

При таком розвитку подій котирування першої криптовалюти не повинні впасти нижче $22000. Тобто нам слід очікувати притаманної після стрімкого зростання, корекції.

Але є інший варіант розвитку подій – негативний. Що, якщо все зростання було корекцією глобального зниження котре розпочалося ще в 2021 році (див. графік нижче)?

Негативний сценарій розвитку подій по біткоїн - прогноз. Джерело: Tradingview

По структурі навіть дуже добре вписується в графік. Якщо реальність буде такою як на графіку вище, тоді нам слід очікувати оновлення мінімумів біткоїн зафіксованих в 2022 році ($15476,00).

Нажаль, мусимо визнати, що негативний сценарій виглядає більш реалістично і якщо кінцевий трикутник буде реалізовано з інвестиціями в BTC вартує зачекати.

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар