Рішення щодо спотового біткоїн ETF, відкладено

SEC відклала рішення про схвалення або відмову в спотовому біткоїн ETF за кілька днів до крайнього терміну винесення вердикту по заявці ARK Investment Management Кеті Вуд (Cathie Wood’s) і відтермінувала фактично те, що, ймовірно, стане переломним для крипторинків.

спотовий біткоїн ETF

Деталі рішення

Згідно з заявою , Комісія з цінних паперів і бірж продовжила розгляд спільної заявки від ARK та 21Shares і закликала до публічного обговорення питань щодо зміни правил, необхідних для створення нового фонду .

Кінцевий термін схвалення або відхилення заявки спочатку був призначений на 13 серпня.

Криптоінвестори та фондові компанії з нетерпінням очікують рішення після того, як за останнє десятиліття було відхилено понад 7 десятків заявок на спотові біткоїн ETF. Цього року ми побачили низку нових заявок від BlackRock Inc., Fidelity Investments, WisdomTree, Invesco, Bitwise та інших із новими функціями безпеки, доданими з метою переконати скептично налаштовану SEC.

Останніми тижнями Кеті Вуд стверджувала, що її компанія займає провідну позицію для отримання дозволу щодо запуску спотового біржового фонду біткоїн. Заявка ARK та 21Shares була першою спільною заявкою на спотовий ETF у червні 2021 року, який має відстежувати фізичний біткоїн на відміну від ф’ючерсних контрактів. У своїй заяві компанії висловили можливість внесення змін до свого клопотання.

«Ми прагнемо до BTC, незалежно від того, чи це спот, чи ф’ючерс, і ми віримо, що існує надійний ринок для обох типів продуктів», — написали компанії в заяві.

«Зі змінами нормативно-правового середовища ми прагнемо оцінювати, запускати та змінювати продукти, щоб забезпечити ефективні способи доступу до біткоїн на ринку США».

Що далі?

Незважаючи на те, що Комісія з цінних паперів та бірж дозволила ETF, які відстежують ф’ючерси на біткоїн, наприклад ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) або Valkyrie Bitcoin Strategy ETF, наразі агентство відхиляло всі заявки на фонди, які відстежують фізичний біткоїн, через побоювання щодо захисту інвесторів і маніпулювання ринком.

Регулятор шукає відповіді на чотири запитання, три з яких стосуються маніпулювання ринком і надійності так званих угод про спостереження. Вона також запитала, чи CME, де торгують ф’ючерсами на біткоїн, «представляє собою регульований ринок значного розміру, пов’язаний зі спотовими біткоїн?».

SEC також написала в поданні, що їй потрібно більше часу для оцінки заявки ARK Investment Management.

Багато криптоентузіастів вбачають у затримці рішення позитивний результат, проте подання SEC це стандартний лист-повідомлення про те, що рішення ще не прийнято.

Комісія відкрила період громадського обговорення щодо зміни правил, попросивши громадських коментаторів зосередити свої погляди на головних питаннях агентства щодо вразливості активів до шахрайства.

Айша Хант (Aisha Hunt), юрист Kelley Hunt & Charles, сказала, що затримка «не свідчить про те, що співробітники SEC змінили свою позицію щодо спотових біткоїн ініціаторів».

SEC схвалить всі спотові біткоїн ETF, одночасно

7 серпня Кеті Вуд сказала, що вона очікує, що SEC продовжить період перевірки спотового ETF від її компанії. Вона також передбачила, що регулятор затвердить усі заявки одразу:

«Більшість із них, по суті, будуть однаковими, тому все зводитиметься до маркетингу ».

Ключовим рішенням, яке може підштовхнути SEC прийняти спотовий біткоїн ETF, є те, що Grayscale виграє позов проти агентства за блокування його перетворення біткоїн-трасту GBTC в ETF. Нещодавно аналітики Bloomberg  дали  Grayscale вірогідний шанс виграти суд. Bloomberg Intelligence в свою чергу підвищила шанси на схвалення спотового біткоїн ETF фонда до 65% з 50% 2 серпня. 

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар