Регулярні інвестиції в криптовалюту. Чи варто їх робити?

Людське щастя залежить не стільки від удачі, скільки від хисту використовувати незначні можливості які виникають кожен день.

Бенджамін Франклін

Регулярні інвестиції в криптовалюти

В одній з напевно що найвідоміших книг про інвестиції, під назвою «Розумний інвестор», автор Бенджамін Грем, описано дослідження яке провела Люсіль Томлісон. Суть дослідження полягає в тому, щоб інвестувати в акції кожен місяць рівними сумами на протязі тривалого проміжку часу (метод усередненого рівномірного інвестування). В якості активу для інвестицій були взяті акції, що входять в індекс Доу Джонса. Вона дослідила 23 десятирічних періоди, результати приголомшливі. Застосовуючи такий метод інвестування інвестор отримував прибуток або в кінці кожного періоду, або на протязі 5 років після його закінчення. Середня норма доходів в кінці всіх періодів склала 21,5% без врахування дивідендів.

Чи спрацює такий метод інвестування на ринку криптовалюти?

Результати регулярних інвестицій в криптовалюту

Перш ніж перейти безпосередньо до дослідження регулярних інвестицій в криптовалюти мусимо зауважити, що воно буде відрізнятися від того яке описано в книзі Грема. Фактично нам доведеться використати всю наявну історію торгів BTC, щоб отримати один десятирічний період. Окремо виділимо максимальні нереалізовані збитки та прибутки.

Інвестор невдаха

Припустимо, що наш уявний інвестор справжній невдаха і почав інвестувати в криптовалюти в грудні 2013 року, коли розпочалася криптозима і біткоїн знецінився на більше ніж 80%. Купував криптовалюту наш лузер першого числа кожного місяця на суму $100.

Вже через 7 місяців інвестиції нашого інвестора приносили майже 5% прибутку. Найбільша просадка на його депозиті виникла через 15 місяців і досягла 52%. Далі справи почали покращуватися і на 25 місяць інвестицій його активи приносили 7,4% прибутку. Після цього його інвестиції більше ніколи не були збитковими.

Інвестор невдаха заробив

Через чотири роки прибуток нашого інвестора досяг 2606%, або 52% в місяць.

Таким цифрам позаздрять гуру з Уолл Стріт не говорячи про те, що інвестиції проводились без жодного аналізу ринку.

Інвестовані $5000 перетворилися в $135000, за 4 роки!

Інвестиції на протязі 4 років

Найбільший прибуток наш інвестор отримав на 8 році роботи. $8900 інвестицій принесли йому $618564 прибутку. Майже 7000% за трохи більше ніж 7 років, або 78% в місяць!

8 років інвестицій

Освічений інвестор

А тепер давайте припустимо, що наш інвестор все ж таки не був повним невдахою і почав купляти BTC не на максимумах, а після того як на ринку відбулася корекція. Він просто знав – з падінням ринку, ризики зменшуються! Інвестувати він почав в січні 2015 року, просадка від максимумів на той час досягла 70%.

Максимальні збитки наш більш освічений інвестор отримав на другому місяці роботи – мінус 15,1%. Прибуток біля 20% мав вже через рік і більше ніколи його інвестиції не приносили збитки.

освічений інвестор

Вже через три роки дохід нашого інвестора досяг 2649%, або 53% на місяць. З інвестованих $3700 він отримав майже $100000.

Важливо: якщо порівняти інвестора невдаху та освідченого інвестора, то результат відрізняється зовсім не суттєво 2606% проти 2649%. Але за рахунок того, що невдаха інвестував більше, бо раніше почав інвестувати, то в грошовому еквіваленті він заробив більше.

Дохід через 3 роки

З плином часу за рахунок більшого розміру інвестицій інвестор невдаха обігнав освідченого інвестора і заробив майже на 800% більше. Максимальний дохід освідченого інвестора досяг 6200% на 7 році інвестування, в той час як пік доходів інвестора невдахи досяг майже 7000%.

Дохід після 7 років інвестування

Різниця в фіатному доході також вельми суттєва: інвестор невдаха заробив $618564 – освічений інвестор заробив $471326 при цьому освічений інвестор інвестував на 1300 доларів менше.

Пізній інвестор

Припустимо, що наш інвестор довго вагався і прийняв рішення інвестувати на максимальному хайпі в грудні 2017 року. Рішення не з найкращих, але наша ціль дослідити результати інвестування у найгірших умовах.

Пізній інвестор максимальні нереалізовані збитки фіксував на 2 році інвестування у розмірі 47,35%. Цікаво, що в тому ж році його прибуток перевищив 80%.

Максимальний дохід наш інвестор отримав на 4 році роботи у розмірі 637%, це 159% річних або 7,2% в місяць. $4100 інвестицій за 4 роки роботи принесли йому $26112 чистого прибутку.

Чи варто інвестувати в криптовалюту, регулярно?

Висновок до нашого дослідження однозначний: в криптовалюту варто інвестувати регулярно і чим швидше ви це почнете робити, тим кращими будуть ваші фінансові результати. Також варто зауважити, що результат регулярних інвестицій в крипту не залежить від цінових рівнів на яких знаходиться актив на поточний момент. З плином часу вартість куплених цифрових активів вирівнюється за рахунок регулярних покупок. Не потрібно жодних стратегій, тільки дисципліна – здійснювати покупки регулярно!

Дохід від регулярних інвестицій в крипту суттєво вищий за вкладення у фондовий ринок. Робити такі інвестиції набагато простіше ніж в цінні папери фондового ринку, оскільки купувати їх можна ордерами від $10. Щоб інвестувати в акції провідних компаній потрібен значно більший капітал не говорячи вже про витрати на комісії при поповненні рахунку у міжнародного брокера.

Якщо є бажання самостійно поекспериментувати з регулярними інвестиціями в криптовалюту, скачуйте готову таблицю для розрахунків за посиланням 

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар