Біткоїн/долар. Свічний та хвильовий аналізи

Ріст біткоїн по відношенню до долара США припинився біля важливого психологічного рівня в $30 тисяч за коїн. Ситуація, що склалася викликає багато запитань щодо можливості подальшого зростання тож ми вирішили відповісти на них за допомогою свічного та хвильового аналізу.

Свічний аналіз біткоїн/долар

На місячному графіку пара BTC/USD в квітні сформувала високу хвилю на вершині (див. графік нижче). Все би нічого, оскільки висока хвиля не є сильним паттерном розвороту, якби не рівень де цей паттерн з’явився. $30 000 крім того, що це важливий психологічний рівень є важливим технічним супротивом, пара тричі в 2021 році на протязі трьох місяців відбивалася від нього. Покупцям не вдалося закрити місяць вище цієї відмітки і вони були змушені відступити. Таке положення справ збільшує ймовірність зниження котирувань BTC/USD в травні. Найближча підтримка, котру можна розгледіти на місячному графіку знаходиться на $25 тисячах за коїн, далі в районі $20 000. Досягнення останньої ставить під сумнів зміну глобального тренду по BTC на висхідний!

біткоїн долар свічний аналіз
BTC/USD. Місячний графік

Хвильовий аналіз біткоїн/долар

Свічний аналіз добре прогнозує зміну напрямку руху, але він не дає відповіді на питання чи змінився глобальний тренд? Тому було прийнято рішення паралельно провести хвильовий аналіз, котрий повинен виявити критичні місця які підтвердять або спростують зміну тренду по BTC/USD.

Припущення №1. Тренд змінився?

Це припущення грунтується на тому, що біткоїн/долар зараз формує хвилю 3 в (1) старшого рівня. Для підтвердження цього припущення необхідний ріст котирувань до $35 тисяч, але при цьому пара не повинна опускатися нижче $19568. Далі ріст має продовжитися до ~40 000 і тільки після цього розпочнеться глибока і можливо тривала в часі корекція.

В цілому похід нижче $25 тисяч, поставить під сумнів реалізацію такої розмітки.

BTC/USD. Розмітка висхідного імпульсу, що можливо є початком зміни тренду

Припущення №2. Перша хвиля вверх закінчилася на $31050?

Такий варіант хвильової розмітки (див. графік нижче) добре вписується в поточну структуру ринку, але має два суттєвих недоліки:

  1. 5 хвиля довша за третю.
  2. корекція в 4 хвилі перевищила 61,8% за Фібоначчі.

Такі відхилення трапляються надзвичайно рідко, ще рідше в одному імпульсі. Внаслідок цих недоліків ймовірність достовірності цієї структури найменша з тих, що ми представимо в цій статті.

Якщо все ж таки якимось дивом цей варіант хвильової розмітки буде достовірним, то корекція з поточних рівнів може досягти $20 тис.

BTC/USD. Розмітка висхідного імпульсу, що закінчився

Припущення №3. Весь рух вверх з листопада 2022 року був корекцією низхідного глобального тренду?

Такий варіант хвильової розмітки добре вписується в структуру ринку, але як і попередній має два недоліки:

  1. хвиля с довша за хвилю а. Інколи таке трапляється, проте здебільшого с коротша або рівна а.
  2. хвиля а розвивалася 88 днів в той час як розвиток хвилі с проходив набагато швидше – 35 днів. Якщо би це була корекція, то час формування хвилі с повинен бути приблизно рівним часу формування хвилі а. Різниця дуже велика!

Для підтвердження цієї розмітки необхідне падіння котирувань нижче $19568.

BTC/USD. Розмітка корекції

Висновки та прогноз

Згідно свічного аналізу наявність на місячному графіку ведмежого паттерну з супротивом вказує на можливе зниження котирувань першої криптовалюти яке ми зараз і спостерігаємо. Найімовірніше падіння закінчиться в області $25 000 де розташована ключова підтримка.

Аналіз хвильових розміток вказує на те, що достовірною є розмітка №1, що передбачає ріст біткоїн до ~$40 000 і тільки після розпочнеться більш глибока та затяжна корекція. Ця розмітка вказує на зміну глобального тренду.

В цілому позитивний настрій на ринку криптовалюти повинен зберегтися. Значні рухи можливі завтра після рішення ФРС по основній процентній ставці.

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар