Альтсезон 2023

Біткоїн в 2023 році зріс в ціні на 107%, альтернативні токени суттєво відстають від цього показника, а деякі взагалі показують негативну динаміку. Тільки одна група токенів пов’язаних зі сферою штучного інтелекту спромоглася на значні здобутки на початку року, на хвилі росту популярності ChatGPT, але й ті надбання було втрачено станом на поточний момент. Рано чи пізно ситуація має вирівнятися і настане альтсезон *, але коли це станеться?

Альтсезон 2023

*Альтсезон це період коли вартість альтернативних цифрових активів зростає швидше ніж вартість біткоїн.

Жадібність губить спекулянтів

Після нещодавнього ралі першої криптовалюти індекс страху та жадібності піднявся в область «жадібність» і був близький до «надмірної жадібності», це найвищі показники в 2023 році.

Індекс страху та жадібності. Джерело: alternative.me

Жадібність буде спонукати спекулянтів продавати монети створюючи перешкоди на подальшому шляху вверх.

Графік зміни індекса страху та жадібності напередодні альтсезон
Графік зміни індекса жадібності та страху. Джерело: alternative.me

Як тільки індекс страху та жадібності підійметься в область надмірної жадібності ризик низхідної корекції першої криптовалюти зросте в рази.

Аналіз цінового графіку біткоїн

За останні дві декади жовтня біткоїн зріс з $25 тис. до $35 тис. додавши $10 тис. доларів за відносно короткий період. Настільки потужний висхідний імпульс позначився на показниках ключових індикаторів котрі сигналізують про надмірний оптимізм. Один з таких індикаторів RSI (індекс відносної сили). Його крива на денному графіку зайшла в зону перекупленості і досягла рівнів яких він досягав останній раз в січні 2023 року.

Безумовно скептики можуть сказати, що покази цього індикатора не завжди достовірні, особливо в періоди сильного трендового руху, але якщо поглянути на графік BTC, то ви помітите, що після того як цей індикатор заходить в зону перекупленості (крива вище рівня 70) або перепроданості (покази нижче 30) напрям руху невдовзі змінюється.

Зараз в показах цього індикатора для початку корекції не вистачає тільки одного – дивергенції. Саме її найближчим часом, з великою ймовірністю, сформує перша криптовалюта.

RSI в зоні перекупленості напередодні альтсезон
RSI в зоні перекупленості на денному графіку BTC. Джерело: Binance

Аналіз рівнів

Цінова позначка на відмітці $35000 за біткоїн виступає рівнем супротиву. Бикам вдалося її досягнути нещодавно і ми побачили реакцію у вигляді незначної низхідної корекції. Стриманий характер корекційного руху є свідченням того, що цілі покупців розташовані вище. А вище в нас рівень $37400, досягнення якого може призвести до більш глибокої корекції.

Аналіз рівнів BTC перед альтсезон
Аналіз рівнів на тижневому графіку BTC/USDT. Джерело: Binance

Якщо наше припущення вірне стосовно можливої ведмежої дивергенції на денному графіку BTC/USDT в області перекупленості та неспроможності покупців подолати відмітку в $37400, то нам необхідно спрямувати наші погляди у зворотному напрямку.

Найближчий саппорт ми можемо відміти в районі $30000, але справжні ведмежі цілі найімовірніше знаходяться за позначкою в $25000 де ховається значна ліквідність. Прорив нижче дозволить ведмедям почуватися впевнено та зіштовхнути вартість BTC в діапазон між $17500-$24000.

Ключові цінові рівні біткоїн 2023
Ключові цінові рівні BTC/USDT. Джерело: Binance

Домінація як індикатор альтсезону

Загальновідомо, що альтсезон починається тоді, коли домінація біткоїн не змінюється або починає знижуватися. З кінця минулого року домінація першої криптовалюти невпинно зростає і нещодавно подолала ключову відмітку в 50%. Зараз на горизонті слідуючий резистанс на позначці в 57%. При наближенні до цього рівня слід очікувати альтсезон.

Альтсезон та домінація біткоїн
Домінація біткоїн. Джерело: Cryptocap

Ймовірно він буде короткотривалим, оскільки ринок цифрових активів далекий від свого оптимального стану. Зовнішні чинники також відіграють важливу роль і зараз далеко не найкращі умови для ризикових інвестицій (висока інфляція, жорстка монетарна політика, геополітична невизначеність). В якості підтвердження такого сценарію виступає висока ймовірність корекції першої криптовалюти котра підкріплена сигналами різноманітних індикаторів (індекс страху та жадібності, RSI, цінові рівні супротиву та підтримки).

Настання альтсезону дасть нам дзеркальний сигнал про початок корекції BTC.

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар