Світ інвестицій постійно змінюється, пропонуючи нові можливості для тих, хто шукає способи збільшення свого капіталу. Напередодні 2024 року фінансовий ландшафт теж пройшов певні трансформації, і вибір активів для інвестиційного портфелю стає важливим завданням. Щоб допомогти вам розібратися в сучасних тенденціях та знайти оптимальні шляхи до успішних інвестицій, давайте розглянемо перспективні активи, які можуть стати ключовими елементами вашого портфелю у 2024 році.
Облігації в інвестиційному портфелі
Ще декілька років тому інвестори в боргові цінні папери не могли й мріяти про такі доходи які дають зараз державні облігації розвинених країн (~4%). Сталося це тому, що центральні банки по всьому світу активно підіймали відсоткові ставки прагнучи побороти надмірну інфляцію. Захід був успішним і призвів до зниження інфляційного тиску та стабілізації економічних процесів. Проте подальше підняття ставок малоймовірне, оскільки стає помітним гальмування економіки, що може привести до рецесії. Ми підходимо до того моменту коли на зміну жорсткій грошово-кредитній політиці приходить м’яка.
Що відбувається з облігаціями при такій зміні грошово-кредитної політики?
Облігації, що мають високу дохідність (ті які зараз можна придбати) починають зростати в ціні!
Як цим скористатися?
Придбати ETF на облігації і отримати крім дивідендів солідний приріст вартості.
Які ETF придбати?
TLT, EDV, TLH…
Чим цікаві ці цінні папери?
Окрім дивідендів в розмірі ~3,5% по ним можна очікувати 15-25% зростання вартості.
Інвестиційний портфель 2024: перший актив – ETF, що інвестують в довгострокові облігації.
Золото, як потенційний актив інвестиційного портфелю
Причин для того що інвестувати в золото в 2024 році декілька:
- прогнозоване падіння індексу долара США;
- потреба на захисні активи в періоди нестабільності;
- зростання попиту на золото на світових ринках.
В цьому році ФРС з великою ймовірністю знизить відсоткові ставки, що започаткує логічний ланцюг подій: зниження ключової відсоткової ставки – падіння індексу долара США – зростання вартості золота.
Чому все відбувається саме так?
При зниження ключової відсоткової ставки, грошові ресурси стають більш доступними (знижуються ставки по кредитам…), відповідно валюта знецінюється, а оскільки ціна золота виражена в доларах, знецінення останнього призводить до зростання вартості дорогоцінного металу. Зворотній рух відбувається коли вартість долара зростає – золото дешевшає.
Що зараз ми маємо по індексу долара США?
Увесь січень індекс долара США зростає, на місячному графіку формується бичаче поглинання яке є потужним сигналом подальшого зростання. Найвирогідніша ціль зростання – діапазон 104,3-105,4. Якщо рішення щодо зниження ставок відтермінується, а це можливо якщо ми побачимо сплеск інфляції, то індекс долара зросте вище цих відміток. Бики в такому разі націляться на область 108-110,5.
Золото має високу обернену кореляцію щодо долара США, про яку ми згадували вище. Отже якщо в лютому ми очікуємо зміцнення долара США, то паралельно ми отримаємо падіння котирувань золота.
Розмір можливого падіння вартості дорогоцінного металу ми оцінили за допомогою виміру коливань у попередні періоди:
- з березня по вересень 2022 року індекс долара США (DXY) зріс на ~14%. Золото за цей період втратило ~13%;
- з жовтня 2022 року по січень 2023 року DXY втратив ~8,4%, золото при цьому зросло на ~18%
Подібні співвідношення спостерігаються і на інших ближніх до поточної дати досліджуваних відрізках графіка.
Який висновок ми можемо зробити з цього дослідження:
- При зростанні індекса долара США золото знижується приблизно на таку ж величину.
- При падінні DXY золото зростає в 2 рази швидше, скоріш за все за рахунок напруженої геополітичної ситуації.
Наклавши результати дослідження на прогноз зміни вартості індекса долара США отримаємо слідуючу мапу зміни цін на золото:
- Падіння на 2-6% ($1975-$1850 за унцію);
- Зростання на 28-32% ($2400-$2500) за унцію.
Окрім слабкого долара сприяти зростанню вартості дорогоцінного металу буде геополітика:
- війна в Україні.
- військовий конфлікт в Секторі Газа.
- напружена ситуація в Червоному морі
- Тайвань
- інші потенційно можливі конфлікти.
Невпевненість в майбутньому викликає сплеск попиту на золото.
Додаткову підтримку створюють центральні банки, котрі після заморозки активів рф почали відмовлятися від долара віддаючи перевагу резервам в золоті. Паралельно очікується зростання попиту на ювелірні вироби в Індії та Китаї.
Інвестиційний портфель 2024: другий актив – золото або ETF, що інвестують в золото, золотодобувні компанії.
Блокчейн - технологія, що знаходить своє місце в інвестиційному портфелі
Красномовні цифри запуску спотових біткоїн ETF на початку січня свідчать про значний інтерес збоку інвесторів до цифрових активів. Після запуску вже традиційних для інвестиційного середовища інструментів вкладення в блокчейн стали доступними для найбільш консервативних учасників і в той же час з найбільшими гаманцями. Потенціал залучення капіталу зріс в декілька разів і схоже це тільки початок! На черзі запуск спотових ETF на інші криптовалюти, опціони та решта похідних інструментів.
Зараз всі запущені біткоїн ETF втратили в ціні (~17%) і це є очевидним, оскільки вони відслідковують першу криптовалюту, котра з моменту схвалення фондів впала на ~14%. Ринок відіграв сценарій «купуй на чутках – продавай на фактах». Як тільки в жовтні стало очевидним, що запуск спотових біткоїн ETF майже неминучий криптоінвестори заходилися купувати першу криптовалюту і зафіксували прибуток відразу після позитивного рішення SEC.
Розмови про закінчення корекції біткоїн наразі є недоречними, фіксація прибутків середньостроковими трейдерами з високою вирогідністю продовжиться. Відповідно продовжать знижуватися ETF на першу криптовалюту.
Перспективи крипти
В цьому році на нас очікує вагома подія в блокчені біткоїн – халвінг (зменшення винагороди майнерам наполовину). Традиційно його пов’язують зі стрімким ростом вартості першої криптовалюти. З моменту запуску першої криптовалюти відбулися три халвінги і кожного разу на ринку спостерігався стрімкий ріст. Але крім росту BTC після халвінгу має місце ще одна закономірність – напередодні цієї події перша криптовалюта втрачає не менше ніж 50% попереднього імпульсу. Якщо відміряти весь імпульс починаючи з 21 листопада 2022 року ($15476) до максимумів досягнутих в день схвалення ETF ($48969), то його половина припадає на цінову відмітку $32222. Саме при падінні біткоїн до цієї ціни вартує купувати, будь-то ETF чи безпосередньо сам цифровий актив.
Яких результатів ви можете очікувати від цих покупок?
Не менше ніж 100% в 2024 році і до 1000% в кінці 2025 року.
Інвестиційний портфель 2024: третій актив – криптовалюти або ETF, що інвестують в цифрові активи та компанії, що займаються майнінгом.
Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.