Створюємо інвестиційний портфель з акцій та ETF

Портфель акцій

Прийшовши на фондовий ринок більшість інвесторів початківців стикаються з одним і тим самим запитанням: «З чого починати?». Брокера обрали, рахунок відкрили, депозит поповнили, визначили своє відношення до ризику, поставили цілі, розподілили капітал між активами, а що далі? Купувати на «всю котлету»? Рухатися поступово? Як реалізувати те, що вже заплановано?

Оскільки якісних відповідей на ці питання в мережі обмаль, ми розпочинаємо серію статей на тему «Створення інвестиційного портфелю з акцій». Мета – допомогти інвестору грамотно реалізувати прибутковий інвестиційний портфель з акцій та ETF.

Вхідні дані портфелю акцій

Перш ніж приступити до реалізації нашого інвестиційного портфелю ми мусимо чітко визначити наші можливості, щоб розуміти, що нам доступно, скільки і чого буде в портфелі, коли будемо фіксувати прибуток або збитки:

  • інвестиційний капітал 2000$. Ми виходили з того, що доступно широкому загалу. Якщо ви можете дозволити собі більше, то це тільки розширює ваші можливості. Тривіально можна збільшувати суму інвестицій у відсотках.
  • 75% ($1500) буде вкладено в облігації, 25% ($500) в акції. Це консервативний портфель, проте ви можете змінити співвідношення – чим більше в портфелі акцій, тим він буде більш агресивним. Але не вартує перевищувати планку в 75% щоб не втратити ступінь диверсифікації між борговим та дольовими ринками.

Поки, що наш портфель більш консервативний (безпечний), але ми зробимо ребалансування як тільки на ринку будуть сприятливі умови.

  • фіксуємо прибуток по надійним цінним паперам (облігації, ETF, акції компаній з капіталізацією >$10 млрд.) при досягненні доходу >30%.
  • прибуток по більш ризиковим активам (компанії з капіталізацією нижче $10 млрд.) фіксуємо на рівні +100% і більше.
  • збитків намагатимемось уникнути, фіксацію не передбачаємо. У разі виникнення будемо розробляти стратегії які допоможуть вийти в «ноль+» і купити за ці гроші, щось інше.
  • акційну частину портфелю намагатимемось диверсифікувати за рахунок покупки акцій з великою капіталізацією (в міру наших можливостей).
  • покупки активів будемо здійснювати на основі ключового принципу: «Наскільки дорого зараз коштує актив?».

Як це працює? Припустимо ми розглядаємо покупку акцій компанії NVDA, дивимось на графік і бачимо, що на початку року ці цінні папери торгувались по $150 за одиницю, зараз по $470, тобто в три рази дорожче.

NVDA
Графік зміни вартості акцій компанії NVIDIA Corporation. Джерело: Tradingview

Якщо ми купуємо такі акції, то це означає, що ми беремо на себе в три рази більші ризики ніж вони були на початку року. Звичайно такі компанії не потраплять до нашого портфелю.

Окремо будемо обчислювати справедливу вартість цінного паперу і якщо акція переоцінена їй також не місце в нашому кейсі.

Формуємо частку облігацій портфелю

На сьогоднішній день це найпростіша частина нашої роботи по формуванню портфелю. Умови для інвестування в облігації надзвичайно сприятливі.

Зараз на борговому ринку склалася така ситуація, коли ставки високі, а вартість облігацій сильно знизилася і наближається той час, коли вартість піде вгору. Це все наслідок жорсткої політики регулюючих органів. Ймовірно вже на початку 2024 року ФРС почне знижувати ключову відсоткову ставку, що позитивно відобразиться на вартості облігацій.

Ми будемо інвестувати в бонди Сполучених Штатів Америки (надійно та безпечно). Проте замість покупки безпосередньо облігацій ми інвестуємо в ETF, що ними забезпечені. Це дозволить нам мати ці активи в портфелі при цьому витрати значно меншу частину капіталу.

Зараз ETF облігацій повністю відповідає нашому принципу закладеному у вхідних правилах формування портфелю: «Наскільки дорого зараз коштує актив?». Облігації коштують зараз дуже дешево і це саме те, що нам потрібно.

Обирали ми необхідний ETF за допомогою сервісу etf.com. На ньому ймовірно представлені всі функціонуючі на сьогоднішній ETF, є безліч фільтрів, а також детальний опис кожного з таких фондів.

Ми не вигадували велосипед і просто купили ETF з найбільшою капіталізацією – TLT (iShares 20+ Year Treasury Bond ETF).

Вибір ETF фонду. Джерело: etf.com

Як бачите зі скріна вище всього є 92 ETF, що забезпечені державними облігаціями. Наш вибір зупинився на тому, що інвестує в довгострокові (20+) боргові зобов’язання, оскільки вони зараз торгуються відносно дешево і є потенціал для суттєвого зростання.

графік вартості TLT
Графік зміни вартості ETF TLT. Джерело: Tradingview

Якщо порівняти поточний рівень вартості TLT з його історичним мінімумом та максимумом, то відносно мінімума ми знаходимося на відстані 20%, а відносно максимума – 80%. Потенціал суттєвий.

Керуючою компанією TLT ETF є Blackrock. Він інвестує виключно в боргові зобов’язання Сполучених Штатів Америки. Фонд виплачує дивіденди в розмірі 3,98% (ставка змінюється). За послуги управління нам доведеться заплатити 0,15% річних.

Структура TLT ETF представлена на знімку нижче.

структура tlt

Ми купили відразу 15 акцій, по ціні 101,6, трохи перевищивши наш бюджет на надійні цінні папери ($1524,0). Ці $24 ми відіб’ємо через трохи більше ніж тиждень, оскільки 1 серпня 2023 року буде виплата дивідендів яка дасть нам біля $61 доходу.

Формуємо частку акцій портфелю

З акціями ситуація набагато складніша, оскільки вони в 2023 році добряче здорожчали і знайти перспективні, що торгуються дешево, буде доволі складно. Плануємо купити в портфель хоча би 10 різних акцій.

Почнемо з сектору блокчейн, оскільки вважаємо його надзвичайно перспективним. Тут вибір не дуже великий, а враховуючи наші фінансові можливості можемо сказати, що він майже відсутній. Перше у що інвестуємо, це фьючерсний ETF BITO. Він зараз торгується по $15,90 тож купуємо 2 акції. Залишаємо запас коштів на випадок значного падіння вартості, завдяки чому зможемо докупити ETF і отримати кращу середню ціну покупки.

Фондом керує компанія ProShares, за її послуги нам доведеться заплатити 0,95% річних. BITO забезпечує відображення коливань біткоїн в обгортці ETF. Фонд не інвестує безпосередньо в криптовалюту.

Графік зміни вартості ETF BITO. Джерело: NYSE

Друга акція в нашому портфелі з аєрокосмічної та оборонної галузі.

Причини такого вибору загальновідомі:

  • відновлення сектору після пандемії (туризм, авіаперевезення);
  • війна в Україні;
  • напружена геополітична ситуація в світі.

Загалом якщо скористатися скринером акцій і застосувати фільтр «Аєрокосмічна та оборонна галузь», то в результатах буде біля 70 компаній, що торгуються публічно. Більшість із них нами були відкинуті через вартість акцій яка нам не доступна, інша частина залишилася поза увагою через значне зростання в поточному році. Ідеально підійшла по всім показникам компанія Air Industries Group, тикер AIRI. Зараз торгується по $3,55 за акцію.

Графік зміни вартості Air Industries Group, AIRI. Джерело: Tradingview

Air Industries Group, аерокосмічна та оборонна компанія, проектує, виробляє та продає конструктивні деталі та вузли для критично важливих аерокосмічних і оборонних комплексів, а також є головним підрядником міністерства оборони США. Компанія працює у двох сегментах:

  • Комплексна обробка;
  • Компоненти турбін і двигунів.

Сегмент обробки пропонує посадкові та фіксаційні механізми для літаків, кріплення двигуна, елементи керування польотом, квадранти дросельної заслінки та інші компоненти. Продукція використовується на ряді військових і комерційних літаків, включаючи Sikorsky UH-60 Blackhawk, Lockheed Martin F-35 Joint Strike Fighter, Northrop Grumman E2D Hawkeye, F-18 і USAF F-16 та F-15. Сегмент компонентів турбін і двигунів виготовляє компоненти та надає послуги для авіаційних реактивних двигунів і наземних турбін. Його компоненти реактивного двигуна використовуються на F-15 і F-16 ВПС США, Airbus A-330, Boeing 777 та інших, а також на наземних турбінах. Продукція компанії використовується для виготовлення літаків з нерухомим крилом, реактивних турбінних двигунів для гелікоптерів та іншої складної аерокосмічної та оборонної продукції.

Air Industries Group була заснована в 1979 році і базується в Бей-Шор, Нью-Йорк.

До портфелю ми купили 10 акцій цієї компанії по ціні $3,55. Також, як і у випадку з BITO, залишили резерв коштів для усереднення на випадок подальшого падіння вартості. Мусимо бути обережними оскільки в другій половині 2023 року в США можлива рецесія і падіння фондового ринку.

Справедлива вартість AIRI згідно нашого розрахунку $6. При наближенні до цієї відмітки будемо фіксувати прибуток.

Зараз наш портфель виглядає так

портфель акцій live

В залишку у нас $408,7 над розподілом яких продовжуємо працювати, але про це вже у наступних публікаціях.

Підписуйтесь на нас в телеграм, щоб не пропустити свіжі публікації та завжди залишатися в центрі подій світу інвестицій!

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар