Тенденції цифрових фінансів на які варто звернути увагу

Світ фінансів швидко розвивається завдяки прогресу технологій і зміні поведінки споживачів. Оскільки людство все далі просувається в епоху цифрових технологій, кілька нових тенденцій змінюють ландшафт фінансових послуг. У цій статті буде розглянуто п’ять ключових тенденцій цифрових фінансів, про які слід знати нашим читачам.

Відкритий банкінг

Надання фінансових послуг революціонізує створюючи новий напрямок руху, відомий як «відкритий банкінг», який передбачає безпечну передачу фінансових даних споживачів між фінансовими організаціями з дозволу клієнтів.

Відкритий банкінг дає змогу стороннім розробникам створювати передові програми та послуги, які використовують цю інформацію для надання спеціалізованих фінансових послуг. Це дає клієнтам більше контролю над своїми фінансовими даними та ширший доступ до послуг від різних постачальників, сприяючи конкуренції та прискорюючи інновації в галузі.

Цифрові гаманці та безконтактні платежі

Цифрові гаманці та безконтактні платежі швидко набувають популярності як швидкі, безпечні та зручні альтернативи звичайним методам оплати. Завдяки поширенню мобільних платіжних додатків, таких як Apple Pay та Google Pay, споживачі можуть безпечно зберігати дані своєї платіжної картки на своїх смартфонах і здійснювати покупки, просто торкаючись телефоном до безконтактних платіжних терміналів.

Ці цифрові гаманці зменшують ризик шахрайства, водночас спрощують і підвищують безпеку, замінюючи конфіденційні дані картки зашифрованими маркерами.

Блокчейн і криптовалюти

В останні роки такі криптовалюти, як біткоїн та ефір привернули багато уваги. В їх основі стоїть блокчейн.  Блокчейн – це децентралізована мережа, яка пропонує прозорість, безпеку та незмінність наділяючи цими якостями цифрові активи. Хоча використання криптовалют для звичайних транзакцій все ще знаходиться в зародковому стані, вони мають можливість перевернути усталені фінансові системи, відкриваючи двері одноранговим угодам, які є швидшими, дешевшими та фактично не мають меж.

Крім криптовалют, технологія блокчейн також застосовується в таких сферах, як управління ланцюгом поставок, перевірка особи та смарт-контракти. Ці програми обіцяють підвищити ефективність і прозорість багатьох фінансових операцій.

Робо-консультанти та фінансові послуги на основі штучного інтелекту

Робо-консультанти – це автоматизовані інвестиційні платформи, які пропонують індивідуальні послуги фінансового планування та управління активами за допомогою алгоритмів і штучного інтелекту. Ці платформи створюють індивідуальні інвестиційні портфелі для клієнтів шляхом аналізу величезної кількості даних, включаючи толерантність до ризику, фінансові цілі та ринкові моделі.

Робо-консультанти привабливі для технічно підкованих інвесторів, які віддають перевагу цифровій стратегії, і вони стягують нижчу плату, ніж звичайні консультанти. Інші фінансові послуги, такі як виявлення шахрайства , оцінка кредитоспроможності та обслуговування клієнтів на основі чат-ботів, тепер використовують рішення на базі штучного інтелекту для оптимізації операцій і покращення досвіду споживачів.

Вбудовані фінанси

Вбудовані фінанси – це інтеграція фінансових послуг у програмне забезпечення та системи, які не є фінансовими за своєю природою. Ця розробка дозволяє компаніям у різних секторах, включаючи електронну комерцію, спільне використання і роздрібну торгівлю, надаючи своїм клієнтам фінансові товари та послуги.

Наприклад, служба спільного використання може надавати користувачам доступ до страхування або мікропозик безпосередньо в додатку, тоді як платформа електронної комерції може надавати вибір для виплати в розстрочку. Використовуючи поточну кількість користувачів і дані, вбудовані фінанси дозволяють компаніям покращити свої пропозиції, збільшити залучення споживачів і розробити нові джерела доходу. Це усуває відмінності між звичайними фінансовими установами та іншими галузями, стимулюючи інновації та конкуренцію.

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар