Як поповнити Interactive Brokers через WISE. Інструкція

На початку повномасштабного вторгнення Національний Банк України ввів валютні обмеження з метою запобігання паніці та забезпечення стабільної роботи фінансової системи. Ключове, що було зроблено – зафіксовано курс гривні та обмежено вивід капіталу за межі країни. Незважаючи на позитивний ефект від цих рішень паралельно вони створили купу незручностей для пересічного українського інвестора. Поповнення рахунку в міжнародного брокера стало настільки складним, що більшість відмовляється вже на початковому етапі, крім цього виникають проблеми з відкриттям рахунку, підтвердженням адреси проживання… Компанії не охоче працюють з клієнтами з підвищеним ризиком, якими зараз є українці. Розуміючи затребуваність чіткого алгоритму поповнення рахунку в міжнародного брокера в умовах війни Академія Інвестицій (АІ) склала покрокову інструкцію переказу коштів на рахунок Interactive Brokers за допомогою онлайн системи міжнародних грошових переказів WISE.

Дана інструкція актуальна тільки за можливості здійснення платежів через Google Pay

поповнити Interactive Brokers через WISE

Обмеження

Станом на 17 січня 2024 року максимальна сума поповнення з валютної картки українського банку не може перевищувати ліміт ₴100000 в еквіваленті на місяць з одного банку. Перекази з різних банків не сумуються. SWIFT перекази залишаються недоступними.

Інструкція "Як поповнити Interactive Brokers через WISE"

Алгоритм внесення депозиту на Interactive Brokers складається з чотирьох ключових етапів:

 1. Підключення до Google pay валютної картки українського банку з наявними на рахунку коштами.
 2. Відкриття рахунку WISE.
 3. Отримання реквізитів для поповнення рахунку в Interactive brokers
 4. Проведення переказу.

Підключення до Google Pay валютної картки

Перед тим як підключати валютну картку до Google Pay ви повинні визначити який банк будете використовувати. Найкраще робити такий переказ за допомогою:

 • Monobank;
 • ПУМБ;
 • Kredobank;
 • Укргазбанк;
 • Райффайзен Банк.

Ці банки не беруть комісію за надсилання коштів у Wise. А от комісії Wise при поповненні через Google Pay з дебетової картки будуть мати слідуючий розмір:

 • USD = 1,56%;
 • EUR = 0,4%;
 • GBP = 0,3%.

Знаючи це стає зрозумілим, що найдешевше поповнити рахунок в Interactive brokers буде в євро, оскільки картки у фунтах стерлінгів українські банки не випускають і купити валюту Великобританії в Україні проблематично.

Якщо при поповненні Wise з вище перелічених банків виникають високі комісії, потрібно спробувати повторно підключити картку до Google Pay.

Процес підключення картки до Google Pay більшості з вас уже знайомий, але ми його проілюструємо щоб наша інструкція для поповнення рахунку в Interactive Brokers включала всі кроки.

Відкриваємо на смартфоні гаманець (Google Pay)

В додатку обираємо «Додати в гаманець»

Додати картку в гаманець

У вікні, що відкрилося натискаємо на «Платіжна картка»

Картку можна сфотографувати або внести її дані вручну (номер картки, термін дії, CVV).

Після внесення інформації про картку ваш банк може запросити підтвердження, що ви справді додаєте її в Google Pay. Далі картку буде додано до гаманця Google Pay.

Відкриття рахунку WISE

Для того щоб відкрити рахунок в системі міжнародних грошових переказів WISE відкриваємо Play Market на смартфоні з операційною системою Android, в пошуку вбиваємо «Wise» та встановлюємо додаток

Встановлюємо додаток WISE

Рахунок WISE можна відкрити за допомогою ПК, але все ж таки «правильно» це робити через смартфон оскільки переказ ми будемо здійснювати за допомогою Google Pay.

Даний алгоритм не можливо реалізувати через Apple Pay або ж нам він не відомий.

Відкриваємо встановлений додаток та проходимо реєстрацію.

Реєстрація WISE

Вводимо адресу електронної пошти та натискаємо далі

Обираємо профіль (особистий)

обираємо профіль WISE

Далі вибираємо країну в якій проживаємо більшу частину часу. Якщо ви не використовуєте VPN то вибір буде зроблено автоматично (краще взагалі його на час реєстрації відключити). Обираємо – Україна.

Обираємо країну проживання

Також в деяких випадках додаток може затребувати підтвердження адреси проживання. Найпростіший спосіб її підтвердити, скористатись мобільним банкінгом, до прикладу Monobank.

У додатку від Monobank натискаємо «Ще», далі переходимо в меню «Виписки та довідки»

Отримання довідки в Monobank

Після обираємо довідку про наявність картки або рахунку

Довідка про наявність картки або рахунку

Завантажуємо отриманий документ на смартфон та завантажуємо його в додаток WISE.

Коли адресу проживання підтверджено переходимо до етапу підтвердження номеру телефона. Вводимо свій номер мобільного телефона та очікуємо sms для його підтвердження

Після підтвердження номеру телефона додаток запропонує вам створити пароль для отримання доступу до свого міжнародного валютного рахунку. Пароль повинен складатися не менше ніж з 9 символів.

Використовуйте складний пароль бо від цього залежить безпека ваших коштів (великі та малі літери, цифри, спеціальні символи).

створення паролю Wise

Після створення паролю додаток запропонує вам захистити свій профіль біометрією. Якщо ваш смартфон має біометричні ключі, то краще це зробити – не доведеться кожного разу при відкритті додатку вводити пароль.

Цей пункт не є обов’язковим, тож за бажання його можна пропустити. На цьому алгоритм відкриття рахунку Wise завершено.

додаток Wise

Для того щоб все працювало коректно вам ще потрібно підтвердити адресу електронної пошти. Відкриваємо поштовий скриньку, знаходимо лист від Wise

Відкриваємо його та підтверджуємо адресу електронної пошти

підтвердження email для wise2

Тепер можна використовувати рахунок Wise для міжнародних переказів, але з обмеженнями. Ви не зможете відкрити кредитну картку і для вас будуть діяти ще деякі обмеження, проте це не завадить вам поповнити рахунок в Interactive Brokers.

Отримання реквізитів для поповнення рахунку в Interactive brokers

Переходимо на офіційний сайт брокера та натискаємо кнопку увійти

Увійти в interactive brokers

Із запропонованих варіантів обираємо «Portal login». Вносимо свої логін та пароль

Вносимо логін та пароль

Натискаємо кнопку «Login». Після отримання коду підтвердження на телефон, вносимо його та переходимо в особистий профіль.

Спосіб отримання підтвердження можна змінити (sms або телефонний дзвінок) якщо натиснути на посилання відмічене на скріні нижче.

Вхід в interactive brokers

В особистому профілі переходимо на вкладку «Перекази та платежі» – «Переказ коштів».

Особистий профіль Interactive brokers

На сторінці переказу коштів обираємо вкладку «Внести кошти»

Далі обираємо валюту, в нашому прикладі це буде євро, та в полі «Банківський переказ/SEPA» натискаємо на «Перегляд інструкцій».

У вікні, що відкрилося, вносимо назву установи відправника «WISE» та вказуємо суму переказу. Далі натискаємо на «Отримати інструкції для переказу»

Отримані реквізити фотографуємо або записуємо на листку паперу

Переказ коштів на Interactive brokers

На останньому етапі поповнення рахунку в Interactive brokers необхідно виконати слідуючі кроки:

 • Відкриваємо додаток WISE на смартфоні.
Відкриваємо додаток wise
 • В додатку натискаємо кнопку «Send» (відправити)
 • Натискаємо інша валюта (Same currency). Змінюємо валюту переказу (1) на ту яку ми вказали при створенні інструкції переказу в Interactive Brokers LLC. Далі обираємо мінімальний розмір комісії (2) та натискаємо продовжити (continue).
 • Додаємо нового отримувача
Новий отримувач wise
 • Обираємо категорію бізнес або благодійність
Категорія отримувача wise
 • Вносимо реквізити які ми отримали при створенні інструкції для переказу на Interactive Brokers (переказ всередині Європи).
 • Після введення реквізитів натискаємо продовжити та перевіряємо правильність даних для переказу. На цьому етапі ОБОВ’ЯЗКОВО вносимо номер особистого рахунку на Interactive Brokers. Здебільшого він починається на літеру «U» після якої йде 7 цифр.
Поповнити Interactive Brokers реквізити
 • Обираємо спосіб оплати переказу Google Pay. У додатку Google Pay обираємо картку з якої потрібно списати кошти для переказу.
Поповнити Interactive Brokers через Google Pay

Після оплати переказу чекаємо 1-2 дні поки кошти будуть зараховані на депозит в Interactive Brokers.

Якщо після застосування інструкції (ознайомлення) у вас залишилися запитання пишіть їх в коментарях до цього матеріалу або ж приєднуйтеся до нашої групи в Telegram для отримання більш оперативної відповіді. 

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар