Як повернути активи з криптобіржі FTX

Всі без винятку криптоентузіасти чули про банкрутсво криптовалютної біржі FTX. Ця подія сколихнула галузь та мала значний негативний вплив на вартість криптовалюти. Вже пройшло майже рік з того часу, а клієнти та кредитори так і не отримали компенсацій. Як же повернути хоча би частку свого цифрового багатства яке зберігалося на рахунках біржі розбиралися наші експерти.

Повернути активи з FTX

План повернення активів

Станом на зараз збанкрутілою біржею керує тимчасова адміністрація. Вони оприлюднили проект плану погашення боргів у рамках банкрутства, який передбачає врегулювання претензій клієнтів готівкою та знищення цифрового токена FTT.

Пропонується оцінити претензії клієнтів у доларах США на дату банкрутства та погасити їх шляхом продажу активів, прив’язаних до різних сфер бізнесу. Згідно з документами, FTX також не виключає перезавантаження офшорної біржі.

Три так звані пули відшкодування керуватимуть виплатами. Згідно з судовими документами, вони включають активи, пов’язані з клієнтами ftx.com, активи, пов’язані з клієнтами FTX US, і активи, які не мають чіткого зв’язку з біржами.

План не передбачає відшкодування за рахунок токенів FTT. Власний капітал майже завжди знищується під час реорганізації в США через банкрутство. Не виключено, що механізм повернення боргів ще зазнає змін.

А тим часом FTX платить понад $50 млн професійних гонорарів на місяць, що робить його одним із найдорожчих банкрутств за всю історію.

Розмір заборгованості FTX

Нове керівництво компанії заявило в червневому звіті , що біржа ftx.com заборгувала клієнтам приблизно $8,7 млрд, коли подала заяву про банкрутство. Понад $6,4 млрд дефіциту були у формі фіатної валюти та стейблкойнів, які були незаконно привласнені.

Зараз досягнуто суттєвого прогресу у забезпеченні активів і наразі повернуто близько $7 млрд (~80% від усього об’єму заборгованості) ліквідних активів.

Як повернути активи з FTX

FTX була однією з найбільших криптовалютних бірж світу. Востаннє про кількість клієнтів вона повідомляла напередодні банкрутства, тоді їх число становило 1,2 млн. Зараз найчастіше звучить приблизна цифра близько 1 мільйона клієнтів, які через банкрутство не мають можливості забрати свої кошти.

Найбільшу популярність біржа мала у Південно-Східній Азії, тому максимальна кількість постраждалих клієнтів саме з цього регіону. Однак і українці активно користувалися послугами FTX.

Нещодавно клієнтам біржі (клієнтам з України в тому числі) почали надходити листи з рекомендацією до 29 вересня 2023 року подати претензію щодо FTX із зазначенням розміру активів, що зберігалися на біржі. Такий лист надійшов всім клієнтам які пройшли KYC.

Лист від Kroll Restructuring Administration LLC
Лист від Kroll Restructuring Administration LLC щодо термінів та механізмів подання претензії до FTX
Друга сторінка листа від Kroll Restructuring Administration LLC

Про що йдеться в листі?

Для того щоб подати претензію необхідно перейти на портал за адресою https://claims.ftx.com який дозволяє клієнтам входити, використовуючи свої облікові дані FTX, щоб переглядати історичну інформацію про транзакції та баланси рахунків станом на дату банкрутсва FTX 11 листопада 2022 року. Клієнти, які погоджуються із зазначеною сумою та кількістю цифрових активів, на яку висувається претензія клієнта, і типом або характером претензії клієнта, як зазначено в списку, не потребуватимуть вживати подальших дій, окрім надання інформації «Знай свого клієнта» («KYC»). . Клієнти, які не погоджуються з будь-яким компонентом своєї претензії, та які хочуть відстоювати претензію клієнта, що випливає з будь-якої іншої інвестиційної чи торговельної діяльності або пов’язана з нею, або мають обліковий запис, на якому немає чистого позитивного балансу, матимуть можливість подати електронний запит.

Клієнти, які не мають доступу до свого облікового запису FTX повинні відвідати сторінку https://ftx-forms.ra.kroll.com/efiling/fr/410/customer-claim-form/new, щоб подати претензію.

Отже майже через рік ошукані клієнти FTX зможуть отримати свої активи. В повному обсязі наймовірніше будуть повернуті кошти клієнтам зі Сполучених Штатів Америки, всі інші, скоріш за все повинні змиритися з втратою 20% та більше.

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар