Після продажу на факті запуску спотових біткоїн ETF ціна BTC протягом декількох тижнів консолідувалася. В ніч з 7 на 8 лютого відбувся сплеск активності покупців внаслідок якого вартість першої криптовалюти зросла більше ніж на 3%, а відкритий інтерес щодо ф’ючерсів додав майже $1 млрд у проміжку часу менше ніж 24 години і продовжує зростати.
Що відбувається? Чого очікувати від BTC в найближчому майбутньому? Відповіді на ці питання ви знайдете в нашому матеріалі.
BTC ETF
Більшість фондів запущених 11 січня показують чудові результати. Станом на 2 лютого ними залучено майже півтора мільярда капіталу.
Найкращим серед них є IBIT від Blackrock, котрий на момент написання матеріалу має капіталізацію $3,4 млрд (за місяць функціонування). Найгірший – GBTC від Grayscale, з моменту запуску втратив біля $6 млрд. Проте він залишається найбільшим – понад $20 млрд. в активах.
Відтік коштів з GBTC був прогнозованим, оскільки з наближенням дати схвалення спотових ETF дисконт на його акції в порівнянні з вартістю BTC зменшувався, а встановлена компанією комісія за управління в рази більша ніж у конкурентів, що спонукає до подальшого відтоку капіталу.
Загалом усі фонди за приблизно місяць роботи залучили біля $2 млрд, з врахуванням відтоку з GBTC.
Біткоїн-ETF від BlackRock ввійшов в ТОП-5 біржових продуктів за попитом в США, FBTC від Fidelity зайняв восьму позицію:
- iShares S&P Core 500 ETF (IVV) — залучив $13 млрд з початку року.
- Vanguard 500 Index ETF (VOO) — залучив $11,1 млрд.
- iShares S&P 500 Value ETF (IVE) — залучив $3,5 млрд.
- Vanguard total Stock Market Index ETF (VTI) — залучив $3,2 млрд;
- iShares Spot Bitcoin ETF (IBIT) — залучив $3,19 млрд.
Згідно даних Yahoo Finance загальний об’єм торгів спотовими біткоїн ETF перевищив $32 млрд.
Аналітики K33 Research підрахували, що на протязі майже місяця функціонування в якості забезпечення для спотових біткоїн ETF куплено >200000 BTC.
Безсумнівно, що ажіотаж навколо цих нових інструментів інвестування стимулює попит на базовий актив (BTC) та сприяє зростанню ціни.
Інші фактори впливу
Ринок криптовалюти не є ізольованим і логічно, що він реагує на різні економічні події та в меншій мірі на геополітику. Варто лишень поглянути як поводить себе перша криптовалюта під час публікації показників інфляції в США або рішення ФРС стосовно ключової відсоткової ставки – вплив очевидний. Гравці розуміють, що жорстка грошово-кредитна політика та висока інфляція змушують населення економити та вкладати кошти в «тихі гавані» або взагалі відмовитися від інвестицій. Як тільки умови пом’якшуються, створюється сприятливе інвестиційне середовище, що спонукає гравців до ризику, капітал стає більш доступним.
Зараз інвесторів з усього світу найбільше турбують два питання:
- коли ЦБ розвинених країн розпочнуть пом’якшувати грошово-кредитну політику? (виключення Японія, де ставки залишаються від’ємними багато років і в 2024 році очікується їх підняття).
- коли ФРС припинить скорочувати баланс? (щомісячне скорочення $95 млрд).
На останньому засіданні ФРС було прийнято рішення залишити ключову відсоткову ставку без змін (5,25%-5,5%), а на прес-конференції Пауелл дав зрозуміти, що не вартує очікувати пом’якшення раніше травня. Проте ситуація може змінитися, оскільки до березневого засідання ще дві публікації даних по інфляції та одна з ринку праці, котрі можуть вплинути на вердикт регулятора.
Зараз безробіття в США на історично мінімальних рівнях і в той же час витрати населення залишаються високими, а інфляція сповільнюється. Це дозволяє інвесторам залишатися оптимістичними, спонукає їх до покупок і як наслідок призводить до зростання фондових індексів та крипти. Підігріває ці настрої розуміння, що в цьому році економічні умови буде пом’якшено.
Щодо скорочення балансу ФРС, то питання поглиблено буде оговорюватися на березневому засіданні (20.03.2024), а до того часу скорочення буде відбуватися згідно плану.
Ціна BTC в найближчому майбутньому
В той час як ціна BTC прямує до нових річних максимумів важливо розуміти де поточний висхідний імпульс може вичерпатися.
Ми виділили на графіку 2 області досягнення яких збільшує ймовірність падіння біткоїн.
Перша область, виділена оранжевим кольором (52000-55800 USDT). На підходах до цієї області можлива локальна корекція в область 48000 USDT/BTC. Після корегування ріст біткоїн має всі шанси продовжитися. Націлені покупці, в такому випадку будуть на цінову позначку 55800 USDT/BTC.
Якщо в цей період ринок отримає позитивний новинний поштовх, то бики можуть замахнутися на досягнення 59000 USDT/BTC. Навіть якщо це їм вдасться, радість навряд чи буде довготривалою. Звідти з високою ймовірністю очікуйте значне падіння ціни BTC. Згідно наших розрахунків воно може сягнути області 31000-36000 USDT/BTC.
Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.