Акції Tesla Inc. – не найкращий час для купівлі

Зростання цін на акції гальмується, фондові індекси (S&P 500, NASDAQ 100…) падають, інвестори починають бачити уповільнення економіки США, а сезонні фактори, ймовірно, посилять ведмежий тиск. Найбільший в світі автовиробник електрокарів Tesla Inc. також потрапив під вплив розпродажів і схоже це тільки початок.

Tesla Inc.

Про Tesla Inc.

Компанія Tesla, Inc. проектує, розробляє, виробляє, здає в оренду та продає електромобілі, а також системи генерації та зберігання енергії в США, Китаї та інших країнах. Вона працює у двох сегментах: автомобільному виробництві та виробництві та зберіганні енергії.

Автомобільний сегмент пропонує електричні транспортні засоби, безгарантійне після продажне обслуговування транспортних засобів та послуги зі страхування. Цей сегмент пропонує седани та позашляховики через прямі продажі, вживані авто, мережу зарядних пристроїв Tesla Supercharger та оновлення програмного забезпечення. Окремо надаються послуги з фінансування купівлі та лізингу.

Сегмент генерації та зберігання енергії займається проектуванням, виробництвом, встановленням, продажем і орендою продуктів для виробництва та накопичення сонячної енергії, а також супутніми послугами для житлових, комерційних і промислових клієнтів і комунальних підприємств.

Раніше компанія була відома як Tesla Motors, Inc., а в лютому 2017 року змінила назву на Tesla, Inc. Компанія була зареєстрована в 2003 році зі штаб-квартирою в Остіні, штат Техас.

Останній звіт компанії

В другому кварталі 2023 року ТSLA показала $2,4 млрд чистого прибутку.

Компанія доставила 466140 електромобілів та виробила 479700. У відповідний період минулого року, Tesla доставила 254695 електроавтомобілів (зростання на 83%), тоді як у першому кварталі поточного року – 422875 автомобілів.

Операційна маржа склала 9,6% від продажів, що є зниженням порівняно з показником попереднього кварталу – 11,4%. Зниження середньої ціни продажу через зміну асортименту та ціноутворення вплинуло на маржу.

Обсяг встановлених сонячних панелей впав на 38% у порівнянні з попереднім роком, до 6 гігават-годин. Проте, обсяг встановленого обладнання для енергозбереження зріс на 222% рік до року, до 3,653 мегават-годин.

Tesla Inc. акцентує увагу на зниженні витрат, розробці нових продуктів для забезпечення майбутнього зростання, інвестиціях в НДДК, вдосконаленні варіантів фінансування автомобілів, постійному поліпшенні продуктів та створенні вільного грошового потоку.

У 2023 році компанія очікує залишитися на передовій ринку, показуючи зростання в середньому на 50% в рік з очікуваними продажами на рівні 1,8 млн електрокарів.

Модель Cybertruck проходить тестування по всьому світу і готується запуск виробництва у поточному році.

Все більше виробників електрокарів застосовують систему зарядки компанії Tesla.

Зараз на передньому плані цінова війна, яку компанія з Остіна, доволі успішно веде.

Ведмежий сигнал на графіках TSLA

Липень акції Tesla відкрили ціновим розривом вверх, додавши у вартості при відкритті ринку відразу 2,2%. Фактично місяць закрили зростанням, але місячна свіча ведмежа – втримати вартість вище ціни відкриття місяця не вдалося. На графіках сформувалася свічка під назвою дзиґа (графічний аналіз японських свічок).

Серпень розпочався виключно з ведмежих настроїв. Відкриття відбулося з незначним пониженням, проте навіть його не вдалося перекрити покупцям. На протязі часу, що минув акції впали на 14,3%. На графіках формується доволі довга ведмежа свічка.

Комбінація з червневої, липневої та серпневої свічок є нічим іншим як ведмежим паттерном під назвою «вечірня зірка». Потужна структура, що віщує подальше зниження котирувань

Tesla місячний графік
Місячний графік зміни вартості акцій Tesla. Джерело: Tradingview

Загалом поява цього ведмежого сигналу може привести до суттєвого падіння акцій Tesla. Зниження котирувань нижче трендової лінії підтримки висхідного тренду та важливого цінового рівня в області $200 підтвердить силу ведмедів, а подолання позначки в $150 дозволить замахнутися на поновлення мінімумів 2023 року (~$100).

Тижневий графік зміни вартості акцій Tesla. Джерело: Tradingview

Загалом у ведмедів може виникнути потенціал для зниження вартості акцій Tesla до $65.

Прогнози Tesla від аналітичних платформ

За оцінками порталу Simply Wall Street на поточний момент акції Tesla переоцінені на 28,4%, справедлива вартість знаходиться на відмітці $181,47.

Справедлива вартість акцій Tesla (TSLA). Джерело: simplywall.st

Finviz пише, що ціновий таргет акцій Tesla знаходиться на відмітці $239,82, що на 2,8% вище поточної ринкової ціни.

Найбільш широкий діапазон цін на акції Tesla можна побачити на Tipranks – від $24,33 до $350. Середня ціна прогнозів – $253,77 (прогноз базується на опитуванні аналітиків).

Tesla прогноз від Tipranks
Річний прогноз вартості акцій компанії Tesla. Джерело: tipranks.com

Zacks вказує на дещо вужчий діапазон у котрого нижня межа це відмітка в $85.

Прогноз вартості акцій Tesla. Джерело: zacks.com

Підсумовуючи всі вище описані прогнози, можна сказати, що акції компанії Tesla зараз торгуються по справедливій вартості і у випадку появи негативного фону та ведмежих паттернів які вже є на графіках, падіння на 60%+ виглядає реалістичним.

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар