Біткоїн відразу після запуску спотових ETF повів себе надміру очікувано. Як тільки фонди було схвалено на ринку цифрових активів розпочався розпродаж. Спрацювала стара приказка: «Купуй на чутках, продавай на фактах». Максимальний величина падіння BTC перевищила 20%. Зараз, коли ситуація стабілізувалася та постає логічне питання: «Чи достатньою була глибина корекції щоб забезпечити ріст біткоїн?». Відповідь на нього ви знайдете в нашому матеріалі.
Статистика
Зараз блокчейн першої криптовалюти підходить до чергового важливого етапу – халвінг (зменшення винагороди майнерам наполовину). За всю історію існування біткоїн цей процес відбувався тричі. Перший халвінг відбувся в листопаді 2012 року. Він не несе для нас жодної статичної та прогностичної цінності, оскільки ринок біткоїн в той період був на початкових етапах формування. Другий та третій халвінги вже мають чітко виражені риси, котрі ми перетворимо в цифри та на їх основі сформуємо прогноз на майбутнє.
Перше і ключове, що спостерігається після халвінгу – ріст біткоїн в декілька разів. Причина цього зростання проста – за рахунок того, що майнери видобувають менше монет на ринку виникає дефіцит.
Отже стосовно росту питання відсутні, а що на рахунок цінових коливань напередодні халвінгу?
Тут ми бачимо певні закономірності!
Перша криптозима закінчилася в січні 2015 року, до другого халвінгу залишалося 18 місяців. Весь цей час спостерігався поступовий ріст біткоїн. Йому вдалося повернути 61,8% втрат (див. графік нижче) до того як почалася більш глибока корекція. Коригування розпочалося за три тижні до халвінгу і стерло 50% попередніх здобутків.
Друга криптозима закінчилася в грудні 2018 року, до халвінгу залишалося 17 місяців. На протязі перших 7 місяців перша криптовалюта зростала повернувши >61,8% втрат, яких зазнала під час «зими» (як і напередодні другого халвінгу). Далі розпочалася корекція котра стерла більше 90% попередніх здобутків. Значна частина цих втрат була пов’язана з пандемією, про те і без неї втрати першої криптовалюти перевищили 61,8%.
Остання, третя криптозима, закінчилася в листопаді 2022 року, до халвінгу залишалося 16 місяців. З того часу першій криптовалюті вдалося повернути більше 61,8% втрат. Згідно історичних даних етап відновлення пройдено і зараз має бути глибока корекція >=50%. На поточний момент розмір корекції досягав 30%, а отже все ще попереду.
Якщо історія повториться, то зростання вже завершено, а глибина поточної корекції має досягти $32264.
Ще один цікавий результат дослідження – проміжок часу від закінчення криптозими до халвінгу, скорочується. Ймовірно завдяки тому, що висхідні імпульси першої криптовалюти стають більш довготривалими.
Хвилі Елліота на графіках біткоїн
Суперечать статистиці зібраній з графіків, хвилі Елліота. Якщо розмітити графік біткоїн згідно цієї теорії, то декілька днів тому була завершена 4 корекційна хвиля і зараз формується 5 хвиля висхідного імпульсу. Тільки після її завершення розпочнеться більш глибока корекція (формування 2 хвилі старшого періоду).
Всі хвилі котрі відмічено на графіку чітко відповідають вимогам теорії Елліота:
- третя хвиля майже в 1,618 рази довша за першу;
- четверта хвиля відкорегувала третю на 38,2%;
- п’ята хвиля у більшості випадків має довжину 0,618% від сумарної довжини першої та третьої хвиль відкладеної з кінця четвертої хвилі (має закінчитися на відмітці в $59000).
Отже теорія Елліота вказує на продовження висхідного тренду.
До речі довжина 2 хвилі старшого періоду не обмежена $32000 і може занурюватися глибше. Для неї діє тільки одне обмеження – вона не може простягатися нижче мінімуму 1 хвилі ($15476), бо тоді твердження про імпульс у висхідному напрямі стає хибним.
Статистика чи Елліот?
Наразі 100% достовірну відповідь на це питання можна буде дізнатися тільки після того як один з сценаріїв реалізується:
- історичні дані вказують на продовження корекції до $32264, а можливо і нижче;
- згідно хвильової теорії Елліота зростання має продовжитися вище $50000.
Хоча все може виглядати доволі заплутано, ми можемо отримати деякі підказки до того як один з сценаріїв стане реальністю:
- Зростання біткоїн вище $45700 буде підтвердженням достовірності хвильової розмітки Елліота.
- Падіння біткоїн нижче $38505, буде свідченням продовження корекції в напрямку $32 тисяч.
Хвильова розмітка Елліота дозволяє припустити, що більш глибока корекція біткоїн може співпасти з корекцією фондового ринку. Така ситуація вже спостерігалася на початку пандемії COVID-19.
Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.