З лютого біткоїн стабільно дорожчав приблизно на 30%. Різниця сьогодні полягає в тому, що в результаті відносна цінність стала дещо менша, і зараз він торгується у певній ціновій стійкості наближаючись до рівня в $32 тис., що є нижньою межею діапазону бичачого ринку 2021 року.
Корткостроковий прогноз по біткоїн неоднозначний, з нахилом чаши терезів в бік ведмедів. Все так і залишиться доки не відбудеться одна з трьох речей:
- Ціна досягне $32 тис. або перевищить цю відмітку;
- Ціна впаде до $20 тис.
- Ончейн метрики відновлять зростання.
Майнери створюють додатковий тиск
При ціні в $30 тис. майнери почали масово надсилати BTC на біржі, в кількості яку рідко можна побачити. За останні тижні Poolin, зокрема, перемістив рекордну суму. Відносний тиск від продажів біткойн-майнерів зріс.
Хешрейт біткойна зріс на 50% із січня — це понад 100% річного темпу зростання. Цей швидкий темп зростання не є стійким у довгостроковій перспективі. Тому сожна очікувати, що будь-яке уповільнення спровокує типову капітуляцію. Це швидке зростання швидкості хешування також може означати лише одне – до мережі приєдналася надзвичайна кількість нових установок для майнінгу.
Видобувати біткоіни на 50% важче, на 50% більше конкуренції і, як наслідок, на 33% менше відносного доходу BTC для майнерів.
До 2022 року були багатомісячні затримки та відставання в постачанні обладнання для майнінгу по всьому світу. Ймовірно, ми зараз спостерігаємо, як майнери наздоганяють втрачене. Нове обладнання для майнінгу коштує дорого, тому має сенс, що майнери хочуть продавати трохи більше за відносно вищими цінами сьогодні, щоб покрити операційні витрати та скористатися 100% зростанням цін, яке ми спостерігали за останні 7 місяців.
Майнери є володіють великою кількістю біткоїн, тому якщо вони продають швидкими темпами, це може вплинути на ціни. Незважаючи на те, що їх відносна частка в мережі зменшується, цей фактор все ще суттєвий.
Макрополітика США
Ринок очікує з ймовірністю 91% підвищення ставок до кінця цього року. За даними FedWatch Tool CME Group, імовірність того, що ФРС підвищить ставки на засіданні цього тижня, становить 99,8% . Тож цілком імовірно, що ми побачимо ще одне чи два підвищення ставок у 2023 році. Це виглядає досить надмірно, враховуючи, що інфляція (CPI) постійно знижується з квітня 2022.
Звичайно, протягом наступних місяців все може суттєво змінитися, але якщо ми візьмемо ще два підвищення ставок як базовий сценарій, то можна прогнозувати, що будь-яка чиста зміна плану ФРС призведе до паузи. Ми вже бачили значне напруження в банківській системі, у зв’язку з численними крахами банків лише кілька місяців тому. 2023 рік став найбільшим банківським крахом усіх часів у доларовому еквіваленті, більше, ніж у 2008 році, тому все може суттєво змінитися протягом наступних шести місяців.
Незважаючи на це, ФРС виконала переважну більшість свого плану підвищення ставок. 90% закручування гайок, виконано. Тепер це гра в очікування та спостереження — чи інфляція продовжуватиме знижуватися, як очікувалося? І станеться це до чи після змін в економіці?
Кореляція біткоїн з ризиковими активами та зворотна кореляція з індексом долара США
Історично біткоїн проводив більшу частину свого життя «без кореляції» з ринками ризику, коливаючись від періодів позитивної кореляції до негативної. Кореляція відбувається хвилями. В останньому циклі виявилася дуже сильна кореляція з ризиковими активами. Це почалося з періоду початку пандемії 12 березня 2020 року. Коли страх досяг піку, усі ринки одночасно переходять з ризику в готівку, і в результаті ми побачили величезний сплеск кореляції між класами активів.
Після цього краху на ринки ризику вийшла величезна кількість грошей із найбільшого QE за всі часи. У цьому відношенні наступний рік був «одною угодою» — вгору і вправо відносно ризику. Потім у 2022 році ми спостерігали падіння всіх ризикових активів, оскільки облігації були переглянуті після найагресивнішого режиму підвищення ставок ФРС в історії.
Тож це були незвичайні часи. Але немає внутрішньої потреби, щоб біткоїн мав високу кореляцію з ризиковими активами. Цілком імовірно, що з часом, коли біткоїн стане багатотрильйонним активом, він буде більш взаємопов’язаний з основними класами активів, тому очікується більш послідовна позитивна кореляція з золотом протягом наступного десятиліття, яке має дуже негативну кореляцію з доларом.
Біткоїн ETF від BlackRock
BlackRock ETF має 99,8% ймовірність успіху, і оголошення про його запуск по суті є зеленим світлом для регуляторної та фінансової галузі.
Далі ми побачили, як півдюжини інших провідних фінансових установ наслідували приклад BlackRock і звичайно, тепер кандидат у президенти Кеннеді говорить про підтримку долара за допомогою біткоїн. Цей клас активів продовжить функціонувати. По дорозі будуть нерівності, але напрямок зрозумілий.
Схвалення BlackRock біткоїн ETF буде величезним кроком вперед для всієї галузі. BlackRock є найбільшою керуючою активами компанією у світі, і схвалення його фонду дозволить новій хвилі капіталу потрапити на ринок.
Минулого року багато установ залишалися осторонь через занепокоєння та невизначеність щодо регулювання криптовалюти. Схвалення ETF стане великим «так» для біткоїн.
ETF також спростить установам зарахування біткойнів на свій баланс, оскільки їм не потрібно турбуватися про зберігання чи навіть про вихід у криптопростір. Тож це відкриває багато дверей. Найкраще порівняння, яке ми маємо для цієї події, — це запуск золотого ETF у 2004 році. Цікаво, що він був запущений, коли золото впало на 50% (приблизно як біткоїн сьогодні). Далі було колосальне зростання +350% на протязі 7 років.
По суті, біткоїн ETF це лише ще одна мета на шляху до широкого регуляторного визнання та становлення біткоїн серйозним класом активів. І це буде мати великі наслідки.
Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.