Чи справді на фондовому ринку розпочався новий бичачий тренд?

Згідно технічної трактовки якщо індекс широкого ринку показує 20% ріст від свого попереднього мінімуму, то ми є свідками початку нового бичачого тренду. S&P 500 нещодавно перевищив цю межу і станом на зараз зріс на ~23%. Та чи справді це зміна тренду? Чи може просто інвестори затьмарені прибутками які їм вдалося отримати з початку року?

Бичачий тренд на фондовому ринку

Чи повернулася економіка США в нормальне русло?

Щоб дати відповідь на це питання ми поглянемо на різницю дохідності між 10-ти річними та 2-ох річними облігаціями (див. графік нижче). На графіку ми бачимо, що як і майже рік тому дохідність 2-ох річних облігацій вища за дохідність 10-ти річних облігацій (лінія на графіку знаходиться у від’ємній зоні), а отже про нормалізацію і сталий розвиток і мови бути не може. Здебільшого інверсія кривої дохідності це провісник рецесії або кризи. Поки цих явищ ми не спостерігаємо, але ймовірно все ще попереду.

Інверсія кривої дохідності облігацій
Інверсія кривої дохідності облігацій. Джерело: FRED

Що відбувалося на фондовому ринку у попередні періоди інверсії

Крива різниці дохідності облігацій в минулому занурювалася у від’ємну зону на початку 2000-их років та у 2006 році. Ці періоди ми і дослідимо.

Перше, що ми відмітимо, глибина занурення у від’ємну зону зараз суттєво більша ніж тоді.

Інверсія кривої дохідності облігацій в 2000 та 2006 роках. Джерело: FRED

У 2000 році крива дохідності знаходилася у від’ємній зоні з січня по грудень (цілий рік). Вихід з від’ємної зони відбувся у січні 2001 року.

Тепер давайте поглянемо, що відбувалося з фондовим індексом S&P 500 у цей період. На початку 2000-го індекс трохи додав, але за результатами року втратив біля 12%. Проте саме цікавіше розпочалося в 2001 році, саме тоді крива дохідності облігацій повернулася у додатну зону. На протязі проміжку часу трохи менше ніж два роки S&P 500 втратив біля 41%.

Графік зміни вартості індекса S&P 500 в 2000-их роках. Джерело: Tradingview

В 2006 році занурення кривої дохідності облігацій у від’ємну зону не було таким виразним. Якщо знехтувати тимчасовими зниженнями то воно також тривало майже рік, з липня 2006 року по червень 2007 року. Глибина занурення суттєво менша ніж у 2000 році.

S&P 500 у цей період впевнено зростав і додав більше 20%. Але після того як крива дохідності вийшла у додатну зону, індекс полетів вниз. На протязі 2007-2009 років він втратив біля 55%.

S&P 500 в 2006_2007
Графік зміни вартості індекса S&P 500 в період з 2006-2009 роки. Джерело: Tradingview

Гадаємо висновок ви вже зробили самі? Як тільки крива дохідності виходить з від’ємної зони фондовий ринок летить вниз! В липні в нас буде рік як крива дохідності занурилася у від’ємну зону. Якщо опиратися на наше дослідження, то саме стільки вона там знаходилася у попередні кризові періоди після чого поверталася до «нормального» положення. Це означає, що вже скоро вона має повернутися в додатну зону, а фондові індекси обвалитися.

Замість бичачого тренду ми побачимо відновлення ведмежого!

Наскільки обвалиться фондовий ринок

Виходячи з часових рамок можливості повернення кривої дохідності облігацій в додатну зону, та швидкості росту S&P 500, бики досягнуть вершини в області 4400-4500. Звідти почнеться ведмежа фаза ринку і буде тривати орієнтовно до квітня 2024 року (часовий прогноз є не точним і потребує уточнення). S&P 500 ймовірно впаде за цей період до відмітки 3200. Інші американські фондові індекси також будуть під тиском.

S&P 500 прогноз
Прогноз по S&P 500

Купувати в цей період вартує облігації або ETF, що їх відслідковують (TLT, EDV…). Вони будуть мати найвищу дохідність та значний потенціал зростання вартості. До прикладу TLT зараз торгується біля цінового рівня 100, і як тільки вартість падає нижче попит зростає і повертає ціну вище цього рівня. Інвестори в очікуванні досягнення стелі підняття відсоткової ставки ФРС і як тільки стане зрозуміло, що ставки максимальні, облігації будуть купувати як гарячі пиріжки.

Прогноз по TLT

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар