Долар, золото, фондові індекси, крипта. Прогноз

Інвестори уважно стежать за щорічною зустріччю голів центральних банків у Джексон-Хоулі , штат Вайомінг, де голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл має виступити з промовою о 17:05 за київським часом у п’ятницю. Інвестспільнота від цього виступу прагне отримати підказки щодо подальшої політики регулятора, а ринок у цей час помітно нервує.

Як можуть змінитися вартість долара, золота, крипти та фондових індексів за результатами симпозіуму, читайте у нашому матеріалі.

Долар, золото, фондові індекси, крипта

Ситуація по індексу долара США

Долар змінив тренд в першій половині липня і продовжує дорожчати. Індекс американської валюти (DXY) зміг вийти за межі низхідного каналу та закріпитися над ним.

Вихід долара за межі низхідного каналу. Джерело: Tradingview

Ріст розпочався з появи молота (бичачий паттерн) на місячному графіку і має продовження у вигляді довгої бичачої серпневої свічки.

Технічні причини для зміни напрямку руху (вверх), відсутні.

Зміна тренду по долару
Зміна тренду по долару. Джерело: Tradingview

Попит на долар зумовлений перспективами тривалого періоду високих ставок та ймовірного подальшого посилення політики ФРС.

З цієї інформації стає зрозуміло, що DXY знаходиться на етапі корекції падіння яке розпочалося ще в жовтні минулого року. Перший таргет покупців знаходиться на позначці 105,00. Перевищення цього цінового рівня дозволить розраховувати на укріплення долара до 108,00. На щось більше не вартує очікувати бо не має жодних причин вважати, що те, що ми бачимо зараз на графіках це відновлення висхідного тренду.

Графік долара з прогнозом
Можливі рівні зростання долара. Джерело: Tradingview

Що по золоту?

Починаючи з 2020 року покупці золота тричі намагалися підняти вартість дорогоцінного металу вище 2000$ за унцію і тричі зазнавали фіаско. Спроби були в 2020, 2022, 2023 роках і тільки 2021 рік став винятком, бо так би мовити було не до нього. В 2021 році ринки росли як на дріжджах тож інвестори були сконцентровані на більш прибуткових активах.

В травні цього року покупці золота потрапили в пастку. Спочатку в квітні ціна на дорогоцінний метал піднялася вище $2000, але не змогла там закріпитися (сформувався ведмежий паттерн падаюча зірка). Тоді бики зробили другу спробу в травні і навіть змогли підняти котирування вище максимумів квітня. Здавалося психологічну відмітку подолано, ведмеді переможені. Проте стався обвал ціни який вибив грунт з під ніг покупців і привів до формування ще однієї падаючої зірки вже з ведмежим тілом. Покупці не можуть оговтатися і по сьогоднішній день, а падіння вартості золота продовжується (станом на момент публікації – мінус 7,7% від максимумів зафіксованих в 2023 році).

В минулому місяці з’явилася надія на відновлення висхідного тренду по дорогоцінному металу, на місячному графіку сформувалося бичаче поглинання (див. графік нижче). Проте, серпень ще не завершився, а сигнал на покупку вже нівельовано (котирування опустилися нижче мінімумів паттерна). Відповідь на питання: «Чому так сталося?», дуже проста – золото має високі показники оберненої кореляції з доларом США. Долар дорожчає – золото дешевшає!

Прогноз по золоту
Місячний графік зміни вартості золота. Джерело: Tradingview

Оскільки наш прогноз по долару на найближче майбутнє позитивний (досягнення відміток 105-108), то по золоту вартує очікувати подальшого падіння. Найімовірніше до відмітки в $1800.  

Фондові індекси

Ситуацію проаналізуємо на прикладі SPY.

Серпень, фондові індекси розпочали з падіння і схоже тенденція збережеться до закінчення місяця. Станом на момент публікації SPY впав на 4,2%, NASDAQ 100 – на 6,2%, VUG – на 5,3%…

На місячному графіку SPY формується ведмеже поглинання, сильний сигнал подальшого зниження котирувань. На фоні цього паттерну у вересні вартує очікувати продовження низхідного раллі. Ключова підтримка розташувалася на відмітці 415, падіння нижче, буде означати, що США на порозі рецесії або кризи, а індекси можуть знизитися нижче мінімумів 2022 року. При такому розвитку подій SPY може впасти до позначки 330, а інші індекси не залишаться осторонь.

Місячний графік SPY. Прогноз. Джерело: Tradingview

Крипта

Криптовалюта падає другий місяць поспіль і це різнить її від фондових індексів та золота. В серпні падіння відбулося фактично на протязі одного дня (17.08.2023), коли перша криптовалюта втратила біля 12%. Серед причин такого різкого падіння вказували:

  • продаж BTC компанією Space X;
  • банкрутство Evergrande Group;
  • відновлення кореляції між фондовим та криптовалютними ринками.

Але все це здогадки  і не має жодного підтвердження, що дійсно одна з цих подій послужила каталізатором падіння.

Зараз біткоїн застряг біля локальних мінімумів досягнутих 17 серпня (~$25000). Відсутність попиту біля важливого психологічного та цінового рівня збільшує ймовірність подальшого падіння. Зростання індекса долара США також має негативний вплив, хоча й не такий значущий як у випадку з золотом.

Згідно наших розрахунків на основі рівнів Фібоначчі ціль ведмедів розташована в області $20 тис., досягненню якої може передувати тривалий період торгів в діапазоні ~$23000-$28000.

Прогноз по крипті
BTC/USDT, прогноз. Джерело: Tradingview

Попередній наш прогноз спочатку передбачав ріст до $32000 і тільки після цього зниження в область $20000. Проте цей сценарій був скасований, коли ведмедям вдалося знизити ціну нижче підтримки висхідного тренду (~$28000).

У зв’язку зі змінами, що відбулися на ринку, падіння BTC нижче мінімумів 2022 року стало малоймовірним.

Цей контент призначений лише для інформаційних цілей. Ви не повинні купувати чи продавати виключно на основі цієї інформації. Це не посібник до дії. Приймайте рішення дотримуючись власної інвестиційної стратегії та ризик-менеджменту.

Поділитися:

Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Залишити коментар